gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Murmansk Tomsk

już od 2829 zł
23 sie 30 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Tomsk

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Tomsk
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
20 sie (pon)
Air Baltic
Tomsk
24 sie (pią)
S7 Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Murmansk Tomsk

Przewodnik po lotach Murmansk Tomsk

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla podróżującego

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Murmansk - tomsk, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w tomsk lub w Murmansk. Najważniejsze ustalenia związane z bagażem określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za zagubienie walizki  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania rekompensaty od organizatora lotu. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już w trakcie sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Murmansk - tomsk. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część przewoźników dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Murmansk - tomsk zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.