X
Ładowanie...

Tanie loty Mykonos Malpensa Arpt

już od 87 zł
24 lut 02 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Malpensa Arpt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Malpensa Arpt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
18 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Mediolan
01 mar (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bukareszt
25 lut (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Mediolan
26 lut (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bari
07 kwi (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Mediolan
12 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bari
07 kwi (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Mediolan
13 kwi (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bari
08 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Mediolan
12 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Mykonos Malpensa Arpt

Przewodnik po lotach Mykonos Malpensa Arpt

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Mykonos - Milan (Malpensa), Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Milan (Malpensa) lub w Mykonos. Najistotniejsze ustalenia związane z bagażem reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za zagubienie walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zaginionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Mykonos - Milan (Malpensa). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem torby na lotnisku?

Zanim polecisz do Mykonos - Milan (Malpensa) zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem.