X
Ładowanie...

Tanie loty Nador Stuttgart

już od 132 zł
03 cze 10 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Stuttgart

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Stuttgart
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
13 lip (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Stuttgart
20 lip (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
06 sie (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Stuttgart
20 sie (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
13 cze (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Stuttgart
18 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
30 maj (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Stuttgart
15 sie (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
11 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Stuttgart
18 cze (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Nador Stuttgart

Przewodnik po lotach Nador Stuttgart

Zaginięcie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Nador - Stuttgart, Twój bagaż rejestrowany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Stuttgart lub w Nador. Najważniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za uszkodzenia torby  tylko pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do roszczeń oraz otrzymania odszkodowania od przewoźnika. Aby zdobyć PIR, pokazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Nador - Stuttgart. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość przewoźników dostarczy nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak ochronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Nador - Stuttgart zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.