X
Ładowanie...

Tanie loty Naxos Kos

już od 215 zł
29 maj 05 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Kos

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Kos
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
02 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kos
04 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
02 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kos
06 cze (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
09 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kos
18 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
11 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kos
13 cze (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
11 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kos
16 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Naxos Kos

Przewodnik po lotach Naxos Kos

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Naxos - Kos- poradnik dla podróżujących

Lecisz w podróż samolotem Naxos - Kos po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Naxos - Kos w dniu lotu, podczas którego podróżujący dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy pasażer jest zobowiązany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Naxos - Kos. Po dotarciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu przez Internet lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Większość lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj na stronie lotniska Naxos - Kos czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż główny. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed wylotem. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś przy odprawie.