X
Ładowanie...

Tanie loty Oslo Otopeni Arpt

już od 189 zł
01 maj 08 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Otopeni Arpt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Otopeni Arpt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
16 cze (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
19 cze (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Warszawa
19 cze (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
20 cze (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Madryt
23 maj (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
27 maj (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
19 lip (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Bukareszt
29 lip (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
22 maj (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Bukareszt
31 maj (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Oslo Otopeni Arpt

Przewodnik po lotach Oslo Otopeni Arpt

Zagubienie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Oslo - Bucharest (Otopeni International), Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Bucharest (Otopeni International) lub w Oslo. Najważniejsze ustalenia bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej dokumenty mówią o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za szkody walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez załogę oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołożyć zdjęcie bagażu jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już w trakcie spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z walizką i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Oslo - Bucharest (Otopeni International). Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy przewoźnika zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Oslo - Bucharest (Otopeni International) zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.