X
Ładowanie...

Tanie loty Oslo San Salvador

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
09 gru 16 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Oslo San Salvador

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Oslo San Salvador

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Oslo San Salvador

Przewodnik po lotach Oslo San Salvador

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - wskazówki dla pasażera

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeśli w czasie Twojego lotu Oslo - San Salvador, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w San Salvador lub w Oslo. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że zniszczenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie załadunku przez obsługę lotniska oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o rekompensatę za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już podczas spisywania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Oslo - San Salvador. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o fundusze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim polecisz do Oslo - San Salvador zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.