X
Ładowanie...

Tanie loty Podgorica Teneryfa

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Podgorica Teneryfa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Podgorica Teneryfa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Podgorica Teneryfa

Przewodnik po lotach Podgorica Teneryfa

Jet lag- to warto wiedzieć! Wskazówki dla turystów na trasie Podgorica - Teneryfa

Czym jest jet lag? Krótko mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się podczas lotu Podgorica - Teneryfa w kierunku równoleżnikowym spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag jest uzależniona od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku podróży. Jet lag jest odczuwany w większym stopniu podczas lotu na wschód, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi łatwiej przestawić się na dłuższy dzień, jak to ma miejsce podczas podróży na zachód. Objawami syndromu jet lag mogą być: bezsenność, dezorientacja, migrena, zaburzenia apetytu. Aby złagodzić objawy syndromu jet lag na kilkanaście dni przed planowanym lotem Podgorica - Teneryfa zaleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować położyć się spać później niż zwykle, jeśli będziesz podróżować na zachód oraz postaraj się zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli lecisz w kierunku wschoodnim.

Jet lag na trasie Podgorica - Teneryfa - porady, jak sobie z nim radzić dla pasażerów podróżujących na zachód

Jeśli Twój lot kieruje Cię na zachodnią część kuli ziemskiej przede wszystkim postaraj się nie zasnąć. Aby tego uniknąć często zmieniaj pozycję. Pij duże ilości napojów niegazowanych, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem bogate w białko, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po wylądowaniu postaraj się iść spać wieczorem, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Podgorica - Teneryfa - porady jak złagodzić objawy dla pasażerów podróżujących w kierunku wschodnim

Jeśli podróżujesz samolotem na wschód od swojego Podgorica postaraj się zapaść w sen. W przypadku, gdy nie możesz zasnąć poproś obsługę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz wysokokaloryczny posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się zapaść w sen w sposób naturalny, a więc unikaj środków wspomagających zasypianie oraz napojów zawierających alkohol, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże znieść syndrom jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w Teneryfa, zrób to najlepiej zaraz po wejściu do samolotu. To pomoże ułatwić Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, do jakich będziesz musiał się dostosować. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zażywasz leki według ściśle ustalonego harmonogramu, przed wylotem Podgorica - Teneryfa powinieneś zasięgnąć porady specjalisty.