X
Ładowanie...

Tanie loty Poprad Chania

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
12 mar 19 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Poprad Chania

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Poprad Chania

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Poprad Chania

Przewodnik po lotach Poprad Chania

Prawa i obowiązki pasażera samolotu

Przed Tobą podróż Poprad -Chania i chcesz mieć pewność, że nic nie zakłóci Twojego spokoju? Przed wyjazdem zweryfikuj, do czego zobowiązani są turyści. Kiedy przewoźnik może odmówić wpuszczenia pasażera na pokład? Sprawdziliśmy to!

Do czego zobowiązani są turyści?

Będziesz podróżował po terenie Unii Europejskiej? Przed wylotem należy zapoznać się z unijnymi przepisami, które wskazują najważniejsze obowiązki pasażerów linii lotniczych. Podobne regulacje warto zweryfikować także przed wyjazdem do egzotycznych destynacji. Niezależnie od tego, czy planujesz lot Poprad -Chania, czy inny kierunek, nie zapominaj o tym, że linie lotnicze mogą nie wpuścić do samolotu pasażerów w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Tak samo wygląda sytuacja z pasażerami, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa innych podróżnych. W związku z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym, bardzo surowe są również przepisy związane z zawartością walizek. Zakazane jest przewożenie środków, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pasażerów - np. igły, nożyczki, materiały łatwopalne.

Zwrot kosztów noclegu i wyżywienia

Czy linie lotnicze mają prawo wyprosić pasażera z samolotu jeszcze w innych przypadkach? Okazuje się, że może się tak zdarzyć w sytuacji tzw. overbookingu. Obsługa powinna jednak w pierwszej kolejności poszukać osób chętnych do opuszczenia samolotu i traktować podróżnych z odpowiednim szacunkiem. Jeśli zdarzy się taka sytuacja linie lotnicze są też zobligowane do zapłaty rekompensaty. A co z odwołaniem lotu? Pasażerowie mogą wówczas żądać zwrotu kosztów biletu, a czasem również pokrycia kosztów noclegu i wyżywienia. Analogicznie wygląda sytuacja pasażerów lotów opóźnionych o kilka godzin. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko odbędzie się bez zakłóceń przed lotem Poprad -Chania pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia.