X
Ładowanie...

Tanie loty Poznań Debrecen

już od 92 zł
10 sie 17 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Węgry

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Węgry
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Göteborg
08 sie (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
15 sie (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
12 wrz (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
19 wrz (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
10 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
19 wrz (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
10 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
17 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
12 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
17 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Poznań Debrecen

Przewodnik po lotach Poznań Debrecen

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Organizujesz podróż samolotem do Poznań - debrecen ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wymienia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których samolot zniża się maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez turystów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a podróżujący znacząco je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, w trakcie których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Poznań - debrecen?

planujesz polecieć samolotem do Poznań - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Poznań - debrecen samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć założone pasy przez cały lot.