X
Ładowanie...

Tanie loty Poznań Sparta

już od 88 zł
28 mar 04 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Grecja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Grecja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
03 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kefalinia
06 kwi (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
07 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Korfu
12 kwi (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
07 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Korfu
14 kwi (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Sofia
28 mar (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
02 kwi (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Sofia
28 mar (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
03 kwi (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Poznań Sparta

Przewodnik po lotach Poznań Sparta

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Poznań - Sparta- informator dla pasażerów

Wybierasz się w podróż samolotem Poznań - Sparta po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Niżej przedstawiamy krótki informator, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Poznań - Sparta w dniu lotu, podczas którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy pasażer jest zobligowany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Poznań - Sparta. Po przybyciu na lotnisko trzeba znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi włożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj na stronie lotniska Poznań - Sparta czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wprowadzeniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu podróżujący musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, aby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.