X
Ładowanie...

Tanie loty Poznań Viborg

już od 76 zł
14 gru 21 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Dania

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Dania
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
14 sty (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Billund
21 sty (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
12 gru (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Aarhus
15 gru (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
17 gru (wto)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
30 gru (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
18 gru (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
30 gru (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Gdańsk
19 gru (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
30 gru (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Poznań Viborg

Przewodnik po lotach Poznań Viborg

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Poznań - Viborg ale obawiasz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich siły. Ogólnie występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których maszyna zniża się tylko do jedenego metra i praktycznie są niezauważalne przez podróżujących , średnie turbulencje, podczas których samolot opada o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są turbulencje o wysokiej sile, podczas których samolot gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z podróży  Poznań - Viborg?

Chcesz polecieć samolotem do Poznań - , ale obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Poznań - Viborg sam wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.