X
Ładowanie...

Tanie loty Poznań Yllasjarvi

już od 208 zł
01 paź 08 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
01 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
04 paź (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
08 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
22 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
27 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
01 paź (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
27 wrz (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
04 paź (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Poznań Yllasjarvi

Przewodnik po lotach Poznań Yllasjarvi

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Poznań - Yllasjarvi- poradnik dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Poznań - Yllasjarvi po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w sieci krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki informator, który opisuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Poznań - Yllasjarvi w dniu lotu, podczas którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy podróżujący jest zobligowany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Poznań - Yllasjarvi. Po przybyciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swój bagaż, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Większość lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź na stronie lotniska Poznań - Yllasjarvi czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż rejestrowany. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz nadać swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed wylotem. Po wprowadzeniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Winterthur Soelden

Tanie loty Elba Ostersund

Tanie loty Vaasa Kardla

Tanie loty Woensdrecht Kandersteg

Tanie loty Ciudad Real Locarno

Tanie loty Aalborg Stara Zagora

Tanie loty Sydney Cork

Tanie loty Greven Tobago

Tanie loty Lorca Torsby

Tanie loty Brindisi Boston