gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Praga Limnos

już od 1763 zł
24 sie 31 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Limnos

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Limnos
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
12 wrz (śro)
Aegean Air
Limnos
22 wrz (sob)
Aegean Air
Poznań
13 wrz (czw)
Lufthansa
Limnos
20 wrz (czw)
Aegean Air
Warszawa
19 sie (nie)
Swiss
Limnos
23 sie (czw)
Aegean Air
Warszawa
19 sie (nie)
Swiss
Limnos
24 sie (pią)
Aegean Air
Poznań
12 wrz (śro)
Lufthansa
Limnos
22 wrz (sob)
Aegean Air
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Praga Limnos

Przewodnik po lotach Praga Limnos

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą Praga - Lemnos- informator dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Praga - Lemnos po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w sieci krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Praga - Lemnos w dniu lotu, w trakcie którego podróżujący dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Praga - Lemnos. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź na stronie lotniska Praga - Lemnos czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż odprawiany. Wprowadź do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz nadać swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem należy zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed podróżą. Po wprowadzeniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na bagaż. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu pasażer musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.