X
Ładowanie...

Tanie loty Praga Milos

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
08 cze 15 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Praga Milos

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Praga Milos

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Praga Milos

Przewodnik po lotach Praga Milos

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Praga - Milos ale obawiasz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot zaczyna drgać, lekko opada. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wyróżnia się kilka przyczyn tworzenia się turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna opada tylko do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których maszyna zniża się o kilka metrów, a pasażerowie mocno je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Praga - Milos?

Chcesz lecieć samolotem do Praga - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Praga - Milos sam wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się na linii skrzydeł. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.