X
Ładowanie...

Tanie loty Pristina Sonderborg

już od 44 zł
02 mar 09 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Dania

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Dania
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Berlin
24 lut (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
27 lut (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
24 lut (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
03 mar (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
25 lut (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
27 lut (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
25 lut (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
03 mar (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
03 mar (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Billund
04 mar (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Pristina Sonderborg

Przewodnik po lotach Pristina Sonderborg

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Pristina - Sonderborg- poradnik dla podróżujących

Lecisz w podróż samolotem Pristina - Sonderborg po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki poradnik, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Pristina - Sonderborg w dniu lotu, podczas którego podróżujący otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy turysta jest zobowiązany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Powszechną odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Pristina - Sonderborg. Po przybyciu na lotnisko trzeba znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy turysta musi włożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed wylotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed wylotem. Po wpisaniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Najważniejsze jest, żeby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś przy odprawie.