LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER
Coraz więcej osób uważa lot samolotem za najbezpieczniejszy oraz najszybszy wariant przemieszczania się na większych odległościach. Na dodatek jest mnóstwo linii lotniczych i można dzisiaj znaleźć tanie loty Pyrgos - Kramfors, więc taka podróż nie bywa droga, na to miejsce okazuje się wyjątkowo wygodna. Czasami pasażerowie zastanawiają się, czy z niegroźnymi schorzeniami mogą lecieć samolotem. Dobrze jest zapoznać się z informacjami dotyczącymi zjawisk mających miejsce w samolocie i skutków, które niosą one dla kondycji zdrowotnej.
Wiele osób boryka się z mdłościami w czasie podróży i podróżni decydujący się na tanie loty Pyrgos - Kramfors nie są tu wyjątkiem. Zazwyczaj nieprzyjemne odczucia wiążące się z przelotem pojawiają się zaraz po wylocie samolotu, gdy traci się z oczu horyzont ziemi. Pomyślnie można złagodzić nieprzyjemne uczucie. Przed wylotem lepiej wystrzegać się ciężkich posiłków i silnej kawy czy herbaty. Nie powinno się także latać na czczo. Pomocna będzie herbata imbirowa albo cukierek o takim smaku. Pomoże również wybór właściwego miejsca w samolocie – za idealne uważa się miejsca przy oknie ponad skrzydłem samolotu, bo tam ruchy maszyny bywają najsłabiej wyczuwalne.
Przeszedłeś zabieg operacyjny, a teraz planujesz rejs samolotem? Najlepiej omówić to ze specjalistą, aby ustalić, czy lot okaże się bezpieczny dla stanu zdrowia. Tu nie ma reguł, wszystko zależy od tego, jaki wykonano zabieg, jak wygląda kondycja pasażera i ile czasu minęło od wyjścia ze szpitala. Zmiany w ciśnieniu, jakie występują w samolocie podczas lotu mogą oddziaływać negatywnie na rany i powodować różne dolegliwości.
Kwestie zdrowotne powiązane z podróżą samolotem zajmują również przyszłe mamy. Warto mieć na uwadze, że najwcześniejszy oraz trzeci trymestr ciąży nie będzie dobrym czasem, by rezerwować tanie loty Pyrgos - Kramfors oraz wyruszać w podróż. Przewoźnicy zazwyczaj po 34 tygodniu nie wpuszczają już pań na pokład samolotu. Jeśli zachodzi potrzeba powietrznej podróży, najlepiej wybrać okres między 18 a 24 tygodniem ciąży, a także skonsultować się z lekarzem.
W przypadku leków ogólnodostępnych i kupowanych z receptą nie obowiązuje limit w walizce podręcznej i możemy zabrać tyle środków, ile będzie nam potrzebne w czasie podróży. Najlepiej zapakować wszystko do odrębnej saszetki, na przykład foliowej, aby sprawnie przejść kontrolę. Nie zaszkodzi wziąć ze sobą też dokumentację, ponieważ w wybranych krajach przepisy dotyczące wwożenia lekarstw wiążą się z koniecznością potwierdzania ich autentyczności.