X
Ładowanie...

Tanie loty Reykjavík Budapeszt

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Reykjavík Budapeszt

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Reykjavík Budapeszt

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Reykjavík Budapeszt

Przewodnik po lotach Reykjavík Budapeszt

Prawa i obowiązki pasażera samolotu

Przed Tobą podróż Reykjavik -Budapeszt i chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem? Przed wyjazdem zweryfikuj, jakie prawa i obowiązki mają pasażerowie. W jakich sytuacjach linie lotnicze mogą odmówić wpuszczenia pasażera do samolotu? Sprawdź nasz artykuł!

Sprawdź obowiązujące przepisy

Będziesz podróżował po terenie UE? Przed wylotem warto zapoznać się z unijnymi przepisami, które definiują najważniejsze obowiązki pasażerów linii lotniczych. Podobne regulacje warto zweryfikować również przed wyjazdem do bardziej odległych destynacji. Niezależnie od tego, czy planujesz lot Reykjavik -Budapeszt, czy inny kierunek, zwróć uwagę na to, że przewoźnik może wyprosić z pokładu pasażerów w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Tak samo wygląda sytuacja z osobami, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa innych podróżnych. Osoby planujące lot muszą także pamiętać o zasadach związanych z zawartością bagażu. Zakazane jest przewożenie artykułów, które mogą narazić zdrowie i życie podróżnych - takie jak brzytwy, noże, substancje łatwopalne.

Co z overbookingiem - prawa turysty

Czy prawa pasażera mogą być ograniczone także w innych wypadkach? Okazuje się, że może się tak zdarzyć w sytuacji tzw. overbookingu. Obsługa powinna jednak w pierwszej kolejności poszukać osób chętnych do opuszczenia pokładu i podchodzić do podróżnych z należytym szacunkiem. Jeśli zdarzy się taka sytuacja linie lotnicze mają również obowiązek wypłacenia rekompensaty. A co z anulowaniem lotu? Pasażerowie mogą wówczas żądać zwrotu kosztów biletu, a w niektórych przypadkach - również pokrycia kosztów hotelu i posiłków. Takie same prawa przysługują pasażerom lotów opóźnionych o kilka godzin. Jeśli obawiasz się nieprzyjemnych sytuacji związanych z podróżą - przed lotem Reykjavik -Budapeszt pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Locarno Interlaken

Tanie loty Aarau Woergl

Tanie loty Örebro Karlshamn

Tanie loty Koping Gstaad

Tanie loty Graciosa Island Yverdon-Les-Bains

Tanie loty Guiyang Toulouse

Tanie loty Rovaniemi Funchal

Tanie loty Ravenna Linz

Tanie loty Helsinki Ciudad Real

Tanie loty Bangkok Balikpapan