gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Rzeszów Gdańsk

już od 301 zł
29 paź 05 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Rzeszów Gdańsk

Bilety lotnicze Rzeszów Gdańsk

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Rzeszów
21 lis (śro)
Ryanair
Gdańsk
26 lis (pon)
Ryanair
Rzeszów
20 lis (wto)
Ryanair
Gdańsk
26 lis (pon)
Ryanair
Rzeszów
21 lis (śro)
Ryanair
Gdańsk
25 lis (nie)
WizzAir
Rzeszów
23 lis (pią)
Ryanair
Gdańsk
26 lis (pon)
Ryanair
Rzeszów
22 lis (czw)
LOT
Gdańsk
26 lis (pon)
Ryanair
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Rzeszów Gdańsk

Przewodnik po lotach Rzeszów Gdańsk

  • Najtańsze bilety lotnicze Rzeszów-Gdańsk - sprawdź ofertę lotów na FRU.PL! Planując podróż z Rzeszowa do Gdańska, powinno się zacząć od sprawdzania przelotów na trasie do Gdańska. Sprawdź zestawienie najtańszych biletów lotniczych każdej z linii i wytypuj najlepszy bilet Rzeszów-Gdańsk.

Tanie loty z Rzeszowa do Gdańska mają w ofercie linie lotnicze:

Tanie loty Ryanair Rzeszów Gdańsk
Tanie loty Lufthansa Rzeszów Gdańsk
Tanie loty LOT Rzeszów Gdańsk

Przelot "tam" potrwa przynajmniej 1 godzinę. Podejmując decyzję wyboru linii do Gdańska, należy roztrzygnąć między dwoma czynnikami: taryfę i jak długo trwa przelot. Przelot Polska-Polska wskazane jest zarezerwować w cenach od 430 zł. Rezerwuj tanie loty na FRU.PL!

Sprawdzaj loty już od 3 miesięcy wcześniej i rezerwuj niedrogi transport lotniczy z Rzeszowa do Gdańska. Żeby mieć okazję kupić najtańsze na rynku loty Rzeszów-Gdańsk skorzystaj z wyszukiwarki biletów lotniczych FRU.PL! Wprowadź miejsce wylotu i powrotu, wprowadź w kalendarzu zakres dat i wybierz "Szukaj". Zobacz oferty znalezionych przelotów i stwórz zamówienie lotów do Gdańska.

Rekomendujemy również sprawdzić interesujące oferty na bilety lotnicze z Rzeszowa bądź tanie loty do Gdańska z całego kraju. Często występują tam oferty biletów przewoźników pokazujące przystępne taryfy lotów dla podróżujących w te miejsca.

Z Rzeszowa warto jest podróżować też do:

Tanie loty Rzeszów Barcelona
Tanie loty Rzeszów Berlin
Tanie loty Rzeszów Bruksela
Tanie loty Rzeszów Bazylea
Tanie loty Rzeszów Budapeszt
Tanie loty Rzeszów Edynburg
Tanie loty Rzeszów Lizbona
Tanie loty Rzeszów Londyn
Tanie loty Rzeszów Oslo
Tanie loty Rzeszów Paryż
Tanie loty Rzeszów Palermo
Tanie loty Rzeszów Ryga
Tanie loty Rzeszów Rzym
Tanie loty Rzeszów Skopje
Tanie loty Rzeszów Walencja

Do Gdańska polecisz też z:
Tanie loty Bydgoszcz Gdańsk
Tanie loty Kraków Gdańsk
Tanie loty Katowice Gdańsk
Tanie loty Łódź Gdańsk
Tanie loty Lublin Gdańsk
Tanie loty Poznań Gdańsk
Tanie loty Radom Gdańsk
Tanie loty Szczecin Gdańsk
Tanie loty Warszawa Gdańsk
Tanie loty Wrocław Gdańsk

Serwis www.fru.pl przygotowuje w asortymencie usług ponadto ubezpieczenie dla podróżnych m.in. do kraju: Polska . Polecamy również pakiety weekendowe, dzięki którym masz szansę zakupić nie jedynie przelot, ale jeszcze pobyt w hotelu. Rezerwuj bilety na FRU.pl, z nami zaoszczędzisz.

Informacje na temat miast i lotnisk

Poniżej przedstawimy Państwu kluczowe informacje dotyczące lotnisk w obydwóch miastach oraz w skrócie opiszemy miejskie atrakcje.

Rzeszów - port lotniczy

Rzeszowskie lotnisko znajduje się w miejscowości Jasionka, oddalonej o 14 km na północ od centrum Rzeszowa. By usprawnić dojazd, port lotniczy położony jest przy dwóch drogach krajowych: nr 9 – Rzeszów-Warszawa i nr 19 – Rzeszów-Lublin. Wkrótce również zakończona zostanie budowa leżącego nieopodal odcinka autostrady A4, co jeszcze bardziej usprawni komunikację.

Parking

Parking przy lotnisku posiada 650 miejsc parkingowych. Ważną informacją jest to, że parking ten jest bezpłatny i monitorowany. Posiada on również miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapewnia połączenia autobusowe z lotniska do centrum miasta. Dostępne są 2 linie autobusowe – nr 51 i L. Poza ZTM, na lotnisko dojeżdża jeszcze szereg busów prywatnych przewoźników, tak więc transport do miasta jest znacząco ułatwiony i korzystny cenowo.

Wypożyczalnie samochodów

Na lotnisku istnieje możliwość wypożyczenia samochodu. Swoje wypożyczalnie posiada tutaj ponad 10 firm

Miasto

Rzeszów jest miastem pełnym uroku, czuć w nim galicyjskiego ducha. Będąc tutaj nawet przejazdem, należy się, chociaż na chwilę zatrzymać na rynku, by podziwiać jego architektoniczną piękność. Poza starówką trzeba także zobaczyć Pałac i Zamek Lubomirskich, kościół Świętego Krzyża oraz kościół Św. Wojciecha i Stanisława

Gdańsk - port lotniczy

Gdańskie lotnisko położone jest w dzielnicy Matarnia i oddalone od centrum miasta o 10 km. Pod względem ilości odprawianych rocznie pasażerów, jest to 3. w kolejności lotnisko w Polsce. Dojazd do lotniska jest ułatwiony za sprawą jego niedalekiego położenia względem obwodnicy trójmiasta, czyli drogi E28.

Terminal

Terminal gdańskiego lotniska jest nowoczesny, posiada on możliwość odprawy Fast Track, a co za tym idzie, znajduje się tu również Executive Lounge. Na lotnisku znajduje się również spora ilość restauracji oraz kawiarni i sklepów. Dla wygody pasażerów istnieje również możliwość wypożyczenia samochodu.

Parking

Parking przy lotnisku podzielony jest na kilka stref. Każda strefa ma inny cennik opłat za parkowanie. Oczywiście każda ze stref ma wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem parkingu jest strefa Kiss&Fly, czyli dojazd pod wejście do terminala, który jest darmowy przez kilka minut.

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Istnieje kilka możliwości dojazdu na lotnisko. Autobusami komunikacji miejskiej - nr 110, 122, 210 i N3, a także koleją SKM. Również prywatni przewoźnicy świadczą tutaj usługi minibusami.

Miasto

Gdańsk to miasto specyficzne, z jednej strony przepiękna starówka, której nikomu przedstawiać nie trzeba, a z drugiej sporo „pamiątek” z II Wojny Światowej. Tak więc, poza starówką i jej pomnikami czy położonym obok Narodowym Muzeum Morskim, należy udać się do Muzeum II Wojny Światowej, zobaczyć pomnik na Westerplatte, a także Stocznię. W Gdańsku znajduje się też mnóstwo wspaniałych kościołów, do najważniejszych z nich należą kościół Św. Mikołaja i kościół Św. Józefa.

Historia miasta

Gdańsk pod względem historycznym, to miasto wyjątkowe, żeby nie powiedzieć, że wręcz pechowe. Miasto to przez ponad 300 lat było władane przez obcych najeźdźców. Postaramy się w skrócie przybliżyć Państwu dzieje tego miasta.
Pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą z roku 999 i mówią o tym, że św. Wojciech przybył do niego w 997 r. by ochrzcić kilka tysięcy osób. Tutejsza ludności trudniła się połowem i handlem rybami. W roku 1119 Bolesław Krzywousty przyłączył Pomorze Gdańskie do Polski. W XIII wieku rozpoczęły się krzyżackie najazdy na pomorze, by w 1308 r. zająć Gdańsk. I tak przez 146 lat w mieście panowali Krzyżacy, kiedy to ludność wystąpiła przeciwko ich rządom. Później nastąpiła wojna trzynastoletnia, w której czasie Pomorze były ziemiami spornymi. Po zakończeniu wojny Gdańsk należał już do Polski. W latach 1793-1807 Gdańsk znajdował się pod zaborem Pruskim. W 1807 miasto zostało podbite przez wojska Napoleona, wspomagane przez polskie oddziały. Miasto odzyskało wolność na 7 lat, by w 1815 roku ponownie trafić w panowanie Prus. Gdańsk stał się wolnym miastem dopiero w roku 1920, do tego czasu Prusy zamieniły się w Cesarstwo Niemieckie, ono z kolei w Republikę Weimarską (po I Wojnie Światowej). W okresie międzywojennym Gdańsk był zamieszkiwany głównie przez ludność niemiecką, Polacy byli w zdecydowanej mniejszości. Politycznie miasto miało nastawienie antypolskie. I tak aż do 1 września 1939 roku.
II Wojna Światowa Rozpoczęła się dokładnie o godzinie 4:45 rano, kiedy to pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał równocześnie Pocztę Gdańską na placu Heweliusza oraz półwysep Westerplatte. Obrona poczty gdańskiej wytrzymała do późnych godzin wieczornych 1 września, po czym kapitulowała, zaś obrońcy Westerplatte walczyli do dnia 7 września. Obie te bitwy uznawane są za pierwsze bitwy II Wojny Światowej. Pancernik stacjonował w Gdańsku z tzw. wizytą kurtuazyjną od 25 sierpnia 1939 r., jednak w rzeczywistości na jego pokładzie znajdowały się jednostki wojskowe gotowe do ataku i zajęcia Gdańska. Siły Polskie broniące Westerplatte to 180-210 żołnierzy, zaś w obronie Poczty Gdańskiej brało udział ponad 100 osób, w tym znaczna większość była przeszkolona na wypadek ataku. Wynikiem konferencji w Poczdamie, w roku 1945 Gdańsk stał się Polskim miastem, a przy tym stał się głównym miastem województwa gdańskiego.
Czasy PRL-u
W Gdańsku, a dokładniej jego stoczni, odbywały się bardzo ważne wydarzenia historyczne, które miały wpływ na sytuację polityczną zarówno w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu 1970 roku robotnicy pracujący w gdańskiej stoczni rozpoczęli strajk, dotyczący głównie podwyżek cenowych, odmawiając rozpoczęcia pracy i to właśnie stocznia jest uważana za miejsce, w którym rozpoczęły się te wydarzenia. Niestety strajki oraz wiece organizowane w kilku miejscach miast przybrały zły obrót i przerodziły się w zamieszki, w efekcie których kilkadziesiąt osób zmarło. Latem 1980 roku, w Polsce rozpoczęły się masowe strajki, jednak te najistotniejsze wydarzyły się w Gdańsku. Za przywódcę tego strajku uznaje się Lecha Wałęsę. W sierpniu 1980 powstało kilka ruchów społecznych, które później przerodziły się w NSZZ Solidarność, zaczęły się zmiany w systemie politycznym, które koniec końców doprowadziły do upadku PRL-u.