X
Ładowanie...

Tanie loty Rzeszów Piestany

już od

23 maj 30 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Rzeszów Piestany

Bilety lotnicze Rzeszów Piestany

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Rzeszów Piestany

Przewodnik po lotach Rzeszów Piestany

Co sprawdzić przed wylotem Rzeszów - Piestany? Krótki poradnik dla turystów

Wybierasz się w podróż Rzeszów - Piestany, zanim wyruszysz warto przejrzeć kilka ważnych rzeczy i informacji, aby cała podróż przebiegła komfortowo a nieprzewidziane sytuacje nie zepsuły pięknych wspomnień z Rzeszów - Piestany. Aby Ci w tym pomóc opracowaliśmy ten niewielki poradnik.

Obowiązkowe dokumenty, czyli o czym nie możesz zapomnieć!

Podstawowym dokumentem uprawniającym do podróżowania poza teren naszego kraju, jest paszport. Czasem wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument zawierający Twoje imię i nazwisko. Niezbędny jest również wyruk potwierdzenia rezerwacji na lot. Dlatego przed lotem zaleca się stosunkowo wcześniej sprawdzić do kiedy ważne są dokumenty, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w trakcie check-in oraz czy wpisane dane na bilecie są tożsame z dokumentem, którego użyłeś do rezerwacji biletu. W zależności od wybranej trasy Rzeszów - Piestany upewnij się, czy nie potrzebujesz innych dokumentów obowiązkowych do uzyskania zgody na pobyt i poruszanie się po kraju docelowym. Najczęściej mowa tu, o takich dokumentach jak wiza wjazdowa, aktualne szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez moskity lub inne owady, ubezpieczenie podróżne. Pamiętaj, że obowiązek załatwienia tych formalności zawsze leży w gestii pasażera. Zasady wjazdu do poszczególnych krajów opisane są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeśli zamierzasz podróżować z dzieckiem dla niego również musisz posiadać odpowiednie dokumenty, w tym zgoda drugiego rodzica, w sytuacji podróży w pojedynkę. Zanim pojedziesz na lotnisko przeczytaj, o której godzinie linie lotnicze zaplanował odprawę biletowo-bagażową. W przypadku odprawy na lotnisku po otrzymaniu karty pokładowej oraz kwitu bagażowego koniecznie sprawdź czy dane, które są na nich wpisane zgadzają się ze stanem faktycznym. W praktyce oznacza to, że trzeba sprawdzić poprawność imienia i nazwiska, numer lotu, kierunek docelowy, a w przypadku bagażu rejestrowanego czy na kwicie bagażowym również wszystko się zgadza. Jeśli zdecydowałeś się na odprawę online koniecznie sprawdź czy posiadasz wszystkie, prawidłowo zadrukowane karty pokładowe i kwit bagażowy.

Tańszy lot z przesiadką do Rzeszów - Piestany- o czym warto pamiętać, przy wybraniu takiej opcji?

W zależności od miejsca, w którym następuje przesiadka, czas w oczekiwaniu na przesiadkę przeznacz na zwiedzanie miasta, w którym mieści się Twój port transferowy. Miej na uwadze fakt , że wyjście z lotniska w oczekiwaniu na kolejny lot nie zawsze jest takie oczywiste. Czasem dane państwo wymaga stosownej wizy, tak zwanej tranzytowej, uprawniającej do przejazdu przez swój teren. Niektóre kraje nie wymagają tego dokumentu, ale oczekują przebywania na lotnisku krócej niż dobę i posiadania biletu z nazwą lotniska w Piestany. Dlatego przed lotem warto szczegółowo zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju transferowym. Zasady wjazdu do poszczególnych destynacji znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ponadto zawsze sprawdzaj, czy informacje zawarte na karcie pokładowej są tożsame z tym, co wyświetla tablica informacyjna na lotnisku. Pomoże Ci to uniknąć przykrej niespodzianki.

Co jeszcze sprawdzić przed wyjazdem Rzeszów - Piestany?

Oczywiście poza niezbędnymi formalnościami warto zapoznać się z regulaminem przewoźnika, z usług którego korzystamy, dotyczącym przewozu bagażu, jak postepować w sytuacji,gdy Twój bagaż zaginie lub zostanie uszkodzona z winy linii lotniczych lub na jaką rekompensatę liczyć w przypadku odwołania lub opóźnienia samolotu. Ponadto zanim zaczniesz pakować bagaż sprawdź jakie limity wagowo-wymiarowe narzucił operator lotu w odniesieniu do bagażu podręcznego, jak również dla bagażu odprawianego oraz czego kategorycznie nie możesz zabrać ze sobą. Jeśli na stronie przewoźnika nie będzie odpowiedniej informacji, znajdziesz ją na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jak już przeczytasz wszystkie najistotniejsze informacje pozostaje tylko zagłebić się w lekturze przewodnika, co warto odwiedzić, gdzie warto spróbować lokalnych specjałów kulinarnych i jakiej pogody spodziewać się na czas pobytu.

Zobacz linie lotnicze latające na trasie Rzeszów - Piestany: