X
Ładowanie...

Tanie loty Rzeszów Vaasa

już od 123 zł
20 lip 27 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
08 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
22 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
13 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
16 sie (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
17 lip (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
24 lip (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
16 lip (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
23 lip (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
19 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Rzeszów Vaasa

Przewodnik po lotach Rzeszów Vaasa

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą Rzeszów - Vaasa- informator dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Rzeszów - Vaasa po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki informator, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Rzeszów - Vaasa w dniu wylotu, podczas którego pasażer dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobowiązany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Rzeszów - Vaasa. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia na pokład znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw sprawdź na stronie lotniska Rzeszów - Vaasa czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wpisz do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością kupienia lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wprowadzeniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu pasażer musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, żeby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś przy odprawie.