X
Ładowanie...

Tanie loty Rzeszów Volos

już od 152 zł
03 cze 10 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Grecja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Grecja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Saloniki
13 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
24 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
14 wrz (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
24 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
15 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
20 wrz (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Saloniki
14 wrz (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
22 wrz (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
16 lip (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
18 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Rzeszów Volos

Przewodnik po lotach Rzeszów Volos

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Rzeszów - Volos- informator dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Rzeszów - Volos po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w sieci krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli linie lotnicze daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki informator, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Rzeszów - Volos w dniu lotu, podczas którego turysta dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od typu odprawy podróżujący jest zobowiązany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa tradycyjna

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Rzeszów - Volos. Po przybyciu na lotnisko należy odszukać odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, kod rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż główny, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi odłożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż główny. Wpisz do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydrukowaną kartę pokładową. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli możesz odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa online

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się za pomocą elektronicznego formularza, który generuje się na stronie internetowej wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wprowadzeniu wymaganych danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść do samolotu podróżujący musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.