X
Ładowanie...

Tanie loty Rzym Kerry

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Rzym Kerry

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Rzym Kerry

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Rzym Kerry

Przewodnik po lotach Rzym Kerry

Kupiłeś bilet na tani lot z Rzym do Kerry i przy okazji planujesz zrobić zakupy na lotnisku?

Zakupy na lotnisku często mogą okazać się niestety koniecznością. Na początku warto jednak, abyś odpowiedział sobie na pytanie, czy to się w ogóle opłaca? Powszechnie wiadomo, że strefa bezcłowa oferuje podróżnym niższe ceny i zachwyca ogromnym wyborem luksusowych marek, ale zakupy w strefie przed kontrolą bezpieczeństwa potrafią być obciążeniem nawet dla najbardziej zasobnego portfela.

Strefa przed kontrolą bezpieczeństwa

Pierwsze sklepy, bary i stoiska zakupowe, z którymi zetkniesz się na lotnisku znajdują się już przy samym wejściu na terminal. Będziesz mógł napić się tam kawy, kupić kwiaty dla bliskich, których odbierasz właśnie z lotniska, czy też zaopatrzyć się w gazetę na drogę. Jednak jeśli nastawiasz się na większe zakupy, możesz je zrobić dopiero po odprawie bagażowej i osobistej. Co więcej, może to być zdecydowanie bardziej opłacalne finansowo.

Strefa bezcłowa

Znajdujące się w strefie bezcłowej sklepy oferują wszelkiego rodzaju towary luksusowe: od perfum i wykwintnych alkoholi, po biżuterię i zegarki. Będziesz mógł skorzystać z ich oferty, jeśli lecisz tanim lotem z Rzym do Kerry , ponieważ przy kasie należy okazać jedynie bilet lotniczy. Pamiętaj jednak, że bez niego nie kupisz nawet butelki wody. Co istotne, niższe ceny obowiązują tylko podróżnych wylatujących poza Unię Europejską, a nawet jeśli jesteś jednym z nich: nie wszystkie punkty zakupowe znajdujące się za kontrolą bezpieczeństwa funkcjonują w systemie bezcłowym.

Co kupisz na lotnisku?

Luksusowe perfumy, markowe gadżety i najlepsze alkohole to główna atrakcja, ale nie jedyna oferta sklepów w strefie bezcłowej. Kupisz w nich również m.in. napoje bezalkoholowe, słodycze, pamiątki czy przekąski. Sprzedawca zapakuje Twoje zakupy wraz z paragonem w przezroczystą torebkę jednorazową, którą zgrzeje lub zaklei. Alkohole są też dodatkowo pakowane w piankowe siateczki mające chronić je od stłuczenia w czasie podróży. Pamiętaj, że tu nie musisz już martwić się o ilość płynów, które można przewozić w bagażu podręcznym. Na koniec zakupów możesz też wstąpić do księgarni, aby zaopatrzyć się w książkę, czasopismo lub krzyżówki na drogę, które umilą Ci podróż podczas taniego lotu z Rzym do Kerry.