X
Ładowanie...

Tanie loty Salamanca Ylivieska

już od 111 zł
24 lip 31 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
04 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
07 wrz (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
04 wrz (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
05 wrz (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
23 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
24 wrz (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
09 wrz (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
13 wrz (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
15 lis (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
17 lis (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Salamanca Ylivieska

Przewodnik po lotach Salamanca Ylivieska

Proces i rodzaje odprawy przed podróżą salamanca - Ylivieska- informator dla turystów

Wybierasz się w podróż samolotem salamanca - Ylivieska po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w sieci pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Niżej prezentujemy krótki informator, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku salamanca - Ylivieska w dniu lotu, podczas którego podróżujący dostaje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobowiązany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do salamanca - Ylivieska. Po dotarciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swoją walizkę, jako bagaż główny, który zostanie przewieziony przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy pasażer musi odłożyć do kuwety wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,jakie przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz udać się do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie personel lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Większość lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już wprawiony z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj na stronie lotniska salamanca - Ylivieska czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wprowadź do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść do samolotu. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie internetowej wybranego przewoźnika, najczęściej uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wpisaniu danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować naklejkę  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu wylotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu kontroli poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu pasażer musi mieć ze sobą wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, aby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się przy odprawie.