X
Ładowanie...

Tanie loty Samarkand Werona

już od 431 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Werona

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Werona
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
25 sty (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Werona
01 lut (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Katowice
14 lip (nie)
Lufthansa
Werona
24 lip (śro)
Lufthansa
Katowice
14 lip (nie)
Lufthansa
Werona
25 lip (czw)
Lufthansa
Katowice
16 lip (wto)
Lufthansa
Werona
24 lip (śro)
Lufthansa
Katowice
16 lip (wto)
Lufthansa
Werona
25 lip (czw)
Lufthansa
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Samarkand Werona

Przewodnik po lotach Samarkand Werona

Zagubienie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Samarkand - Werona, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Werona lub w Samarkand. Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że przewoźnik ponosi odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że zagubienie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do starania się o rekompensatę za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz otrzymania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Zaleca się dołączyć zdjęcie torby jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Zazwyczaj już podczas uzupełniania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Samarkand - Werona. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Większość przewoźników dostarczy nam zgubę we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy samodzielnie. Jeśli bagaż się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Samarkand - Werona zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu rejestrowanego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.