gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Sevilla Wenecja

już od 78 zł
03 paź 10 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Wenecja

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Wenecja
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Kraków
03 paź (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wenecja
13 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
06 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wenecja
13 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
20 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wenecja
24 paź (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
20 paź (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wenecja
07 lis (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
24 paź (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wenecja
07 lis (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Sevilla Wenecja

Przewodnik po lotach Sevilla Wenecja

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - wskazówki dla pasażera

Każdego dnia giną setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Sevilla - Wenecja, Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Wenecja lub w Sevilla. Najistotniejsze ustalenia bagażowe określa art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i rozporządzenie PE 889/202. Wskazane wyżej akty prawne informują o tym, że przewoźnik bierze odpowiedzialność za zagubienie bagażu  tylko pod warunkiem, że uszkodzenie nastąpiło na pokładzie samolotu lub w czasie dowozu przez załogę oraz że turysta ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

trzeba zacząć od zgłoszenia zguby i wypełnienia formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on głównym dokumentem do roszczeń oraz uzyskania odszkodowania od linii lotniczych. Aby zdobyć PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd walizki z uwzględnieniem charakterystycznych szczegółów, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Zazwyczaj już podczas spisywania PIR dostajemy informację, co się stało z walizką i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Sevilla - Wenecja. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam rekompensatę za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje co robić dalej.

Jak uchronić się przed zaginięciem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Sevilla - Wenecja zapoznaj się z zasadami linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.