X
Ładowanie...

Tanie loty Split Ateny

już od 163 zł
30 maj 06 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Ateny

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Ateny
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Łódź
02 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
16 cze (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Wrocław
08 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
15 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
11 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
15 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Poznań
11 cze (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
29 cze (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Katowice
03 cze (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
17 cze (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Split Ateny

Przewodnik po lotach Split Ateny

Procedura i rodzaje odprawy przed podróżą Split - Ateny- poradnik dla podróżujących

Wybierasz się w podróż samolotem Split - Ateny po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Na dodatek w Internecie krążą informacje o kilku rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej przedstawiamy krótki informator, który charakteryzuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Split - Ateny w dniu wylotu, podczas którego podróżujący otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. W zależności od rodzaju odprawy pasażer jest zobowiązany do stawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wylatuje samolot do Split - Ateny. Po przybyciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Poza tym będziesz mógł zważyć i nadać swoją walizkę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przewieziony przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i odprawieniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej trzeba przejść do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy podróżujący musi odłożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu podręcznym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Większość lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj na stronie lotniska Split - Ateny czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż kabinowy, jak i bagaż odprawiany. Wpisz do urządzenia dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oznaczenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw wymaganiom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania biletu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy odprawić się przed wylotem przez Internet. Taka odprawa odbywa się za pomocą formularza internetowego, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed lotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie przewoźnika możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład pasażer musi posiadać wydrukowane w czerni karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana tak, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Ważne, aby wziąć ze sobą aktualne dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.