X
Ładowanie...

Tanie loty Szczecin Helsinki

już od

23 wrz 30 wrz Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Szczecin Helsinki

Bilety lotnicze Szczecin Helsinki

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Szczecin Helsinki

Przewodnik po lotach Szczecin Helsinki

Zmniejsz lęk przed lataniem – awiofobia pod kontrolą

Lekki strach przed wkroczeniem do samolotu jest typowy dla osób, lecących po raz pierwszy. Jednak atak paniki, paraliżujący mimo wcześniejszego latania i bardzo silne zdenerwowanie są już bardziej problematyczne. I mogą zamienić normalny, bezproblemowy lot w koszmar. Podpowiadamy, co zrobić, by trochę uspokoić strach przed lataniem i móc swobodnie sięgać do szerokiej oferty tanich lotów Szczecin - Helsinki.

Awiofobia, czyli czego w zasadzie się boimy

Awiofobia obejmuje zarówno strach przed katastrofą, jak i uwięzienia na pokładzie. To przecież nieduża przestrzeń i nie każdy czuje się tam naprawdę wygodnie.

Z logicznego punktu widzenia awiofobia jest kompletnie nieracjonalna – na świecie odbija się od ziemi jakiś samolot co 7 sekund i zaledwie jeden na 29 milionów lotów kończy tragedią. Dlatego pomocna wydaje się racjonalizacja obaw. Na zmniejszenie stresu jest ponadto o wiele więcej sposobów i naprawdę warto – ponieważ za pomocą tanich lotów Szczecin - Helsinki możesz dostać się wszędzie.

Jak poradzić sobie z lękiem przed lataniem

Przede wszystkim trzeba zorganizować wszystko tak, żebyś czuł się maksymalnie komfortowo. Wyczerpani, chłód lub pragnienie mogą zwiększać napięcie. Z tego względu przed wylotem dobrze się wyśpij, a do samolotu ubierz się wygodnie i weź kilka warstw. Przede wszystkim dwa dni wcześniej odrzuć pobudzające rzeczy. Jeżeli sądzisz, że alkohol lub mocne espresso ułatwią ci się odstresować, to jesteś w błędzie – tylko zmaksymalizują stres. Zamiast nich sięgnij po wodę i napoje.

Kolejna sprawa, postaraj się odwrócić swoją uwagę. Pogawędka z życzliwą osobą, wsłuchanie się w ulubioną muzykę, dobra komedia albo skupienie na książce z pewnością pomoże. Podczas większego stresu zastosuj parę podstawowych ćwiczeń relaksacyjnych, dla przykładu skup uwagę na napinaniu i rozluźnianiu różnych mięśni. Strach da się zmniejszyć, a już po kilku lotach przyzwyczaisz się i z ochotą będziesz organizować koleje podróże i szperać w ofertach tanich lotów Szczecin - Helsinki.