X
Ładowanie...

Tanie loty Szczecin Helsinki

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Szczecin Helsinki

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Szczecin Helsinki

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szczecin Helsinki

Przewodnik po lotach Szczecin Helsinki

Zmniejsz lęk przed lataniem – awiofobia pod kontrolą

Lekki strach przed wkroczeniem do samolotu jest typowy dla osób, lecących po raz pierwszy. Jednak atak paniki, paraliżujący mimo wcześniejszego latania i bardzo silne zdenerwowanie są już bardziej problematyczne. I mogą zamienić normalny, bezproblemowy lot w koszmar. Podpowiadamy, co zrobić, by trochę uspokoić strach przed lataniem i móc swobodnie sięgać do szerokiej oferty tanich lotów Szczecin - Helsinki.

Awiofobia, czyli czego w zasadzie się boimy

Awiofobia obejmuje zarówno strach przed katastrofą, jak i uwięzienia na pokładzie. To przecież nieduża przestrzeń i nie każdy czuje się tam naprawdę wygodnie.

Z logicznego punktu widzenia awiofobia jest kompletnie nieracjonalna – na świecie odbija się od ziemi jakiś samolot co 7 sekund i zaledwie jeden na 29 milionów lotów kończy tragedią. Dlatego pomocna wydaje się racjonalizacja obaw. Na zmniejszenie stresu jest ponadto o wiele więcej sposobów i naprawdę warto – ponieważ za pomocą tanich lotów Szczecin - Helsinki możesz dostać się wszędzie.

Jak poradzić sobie z lękiem przed lataniem

Przede wszystkim trzeba zorganizować wszystko tak, żebyś czuł się maksymalnie komfortowo. Wyczerpani, chłód lub pragnienie mogą zwiększać napięcie. Z tego względu przed wylotem dobrze się wyśpij, a do samolotu ubierz się wygodnie i weź kilka warstw. Przede wszystkim dwa dni wcześniej odrzuć pobudzające rzeczy. Jeżeli sądzisz, że alkohol lub mocne espresso ułatwią ci się odstresować, to jesteś w błędzie – tylko zmaksymalizują stres. Zamiast nich sięgnij po wodę i napoje.

Kolejna sprawa, postaraj się odwrócić swoją uwagę. Pogawędka z życzliwą osobą, wsłuchanie się w ulubioną muzykę, dobra komedia albo skupienie na książce z pewnością pomoże. Podczas większego stresu zastosuj parę podstawowych ćwiczeń relaksacyjnych, dla przykładu skup uwagę na napinaniu i rozluźnianiu różnych mięśni. Strach da się zmniejszyć, a już po kilku lotach przyzwyczaisz się i z ochotą będziesz organizować koleje podróże i szperać w ofertach tanich lotów Szczecin - Helsinki.