X
Ładowanie...

Tanie loty Szczecin Savonlinna

już od 123 zł
20 lip 27 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
08 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
22 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
13 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
16 sie (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
17 lip (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
24 lip (pią)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
16 lip (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
23 lip (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
19 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Szczecin Savonlinna

Przewodnik po lotach Szczecin Savonlinna

Procedura i rodzaje odprawy przed lotem Szczecin - Savonlinna- informator dla pasażerów

Wybierasz się w podróż samolotem Szczecin - Savonlinna po raz pierwszy i obawiasz się, jak przejśc przez proces odprawy? Dodatkowo w sieci pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych typów odprawy .

Definicja odprawy biletowo-bagażowej

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Szczecin - Savonlinna w dniu wylotu, w trakcie którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od rodzaju odprawy podróżujący jest zobligowany do pojawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa tradycyjna, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Szczecin - Savonlinna. Po przybyciu na lotnisko należy znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez załogę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli posiada. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz udać się do specjalnej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą do samolotu. Godzina wejścia do samolotu znajduje się również na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Znaczna część lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed wylotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku przeczytaj w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska się znajduje oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wprowadź do automatu dane z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji biletu na lot oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych informacji otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje przywieszkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie przeznaczonym do zrzucenia bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu linie lotnicze również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, zazwyczaj uruchamiana jest kilka dni przed podróżą. Po wprowadzeniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu lotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do standardowej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść do samolotu podróżujący musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Ważne, żeby wziąć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.