X
Ładowanie...

Tanie loty Szczecin Tampere

już od 1048 zł
12 lip 19 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Polska Tampere

Bilety lotnicze Polska Tampere

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
24 wrz (czw)
Finnair
Tampere
28 wrz (pon)
Finnair
Warszawa
24 wrz (czw)
Finnair
Tampere
29 wrz (wto)
Finnair
Warszawa
25 wrz (pią)
Finnair
Tampere
28 wrz (pon)
Finnair
Warszawa
25 wrz (pią)
Finnair
Tampere
29 wrz (wto)
Finnair
Warszawa
26 wrz (sob)
Finnair
Tampere
28 wrz (pon)
Finnair
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Szczecin Tampere

Przewodnik po lotach Szczecin Tampere

Czym są turbulencje i czy są groźne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Szczecin - Tampere ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot przeczytaj, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot zaczyna drgać, delikatnie opada. Turbulencji nie należy się obawiać,  ponieważ w delikatnej wersji zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka przyczyn powstawania turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których samolot opada tylko do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, w trakcie których samolot opada o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, w trakcie których maszyna gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w przejrzystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z podróży  Szczecin - Tampere?

planujesz polecieć samolotem do Szczecin - , ale boisz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji lotu Szczecin - Tampere sam wybierz miejscówki w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Ważną rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały lot.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Uden Belgrad

Tanie loty Fluelen Kjellerup

Tanie loty Sölvesborg Olomouc

Tanie loty Vejle Chiasso

Tanie loty La Palma Del Condado Pyrgos

Tanie loty Stara Zagora Belgrad

Tanie loty Neuchatel Porto Kheli

Tanie loty Bourgas Tyumen

Tanie loty British Airways Euroarpt Swiss Kraków

Tanie loty Brussels Airlines Wagadugu