X
Ładowanie...

Tanie loty Szczecin Teneryfa

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Szczecin Teneryfa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Szczecin Teneryfa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szczecin Teneryfa

Przewodnik po lotach Szczecin Teneryfa

Co sprawdzić przed podróżą Szczecin - Teneryfa? Krótka lista wskazówek dla turystów

Lecisz w podróż Szczecin - Teneryfa, zanim wyruszysz warto sprawdzić kilka istotnych rzeczy i informacji, aby cała podróż przebiegła komfortowo a nieprzewidziane sytuacje nie zniszczyły pięknych wspomnień z Szczecin - Teneryfa. Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy ten krótki informator.

Najważniejsze dokumenty, czyli o czym nie możesz zapomnieć!

Głównym dokumentem uprawniającym do podróżowania poza granicę Polski, jest paszport. Czasem wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument zawierający Twoje dane. Niezbędny jest również bilet lotniczy. Dlatego przed lotem zaleca się odpowiednio wcześniej sprawdzić ważność dokumnetów, aby uniknąć przykrej niespodzianki w trakcie odprawy oraz czy informacje na bilecie są tożsame z dokumentem, który wykorzystałeś do zakupu lotu. W zależności od wybranej trasy Szczecin - Teneryfa upewnij się, czy nie potrzebujesz innych dokumentów obligatoryjnych do uzyskania zgody na pobyt i poruszanie się po kraju docelowym. Zazwyczaj mowa tu, o takich dokumentach jak wiza tranzytowa, aktualne szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez moskity lub inne owady, ubezpieczenie podróżne. Pamiętaj, że obowiązek załatwienia tych dokumentów zawsze leży w gestii pasażera. Zasady wjazdu do poszczególnych krajów znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jeśli zamierzasz lecieć z dzieckiem dla niego również musisz posiadać odpowiednie dokumenty, w tym pisemna zgoda drugiego rodzica, w sytuacji podróży w pojedynkę. Zanim pojedziesz na lotnisko przeczytaj, o której godzinie organizator lotu zaplanował odprawę biletowo-bagażową. W sytuacji odprawy tradycyjnej po otrzymaniu karty pokładowej oraz kwitu bagażowego zaleca się sprawdzić czy informacje, które się na nich znajdują zgadzają się ze stanem faktycznym. W praktyce oznacza to, że trzeba sprawdzić poprawność danych osobowych, numer lotu, kierunek docelowy, a w przypadku bagażu rejestrowanego czy na kwicie bagażowym również wszystko się zgadza. Jeśli zdecydowałeś się na odprawę online koniecznie sprawdź czy posiadasz wszystkie, prawidłowo zadrukowane karty pokładowe i kwit bagażowy.

Tańszy lot przesiadkowy do Szczecin - Teneryfa- o czym warto pamiętać, przy wybraniu takiego wariantu?

W zależności od miejsca, w którym następuje przesiadka, czas w oczekiwaniu na przesiadkę przeznacz na zwiedzanie miasta, w którym mieści się Twój port transferowy. Pamiętaj tylko , że wyjście z lotniska w czasie przesiadki nie zawsze jest takie oczywiste. Czasem dane państwo wymaga wizy wjazdowej, tak zwanej tranzytowej, uprawniającej do przejazdu przez swój teren. Niektóre kraje nie wymagają tego dokumentu, ale ograniczają czas pobytu na lotnisku do maksymalnie 24 godzin i posiadania biletu z nazwą lotniska w Teneryfa. Dlatego przed podróżą warto szczegółowo zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju transferowym. Zasady wjazdu do poszczególnych państw opisane są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ponadto zawsze weryfikuj, czy informacje zawarte na karcie pokładowej są tożsame z tym, co wyświetla tablica informacyjna na lotnisku. Pomoże Ci to uniknąć przykrej niespodzianki.

Co jeszcze warto przeczytać lub poznać przed wylotem Szczecin - Teneryfa?

Oczywiście poza wymaganymi formalnościami warto zapoznać się z regulaminem operatora lotu, z usług którego korzystamy, dotyczącym transportu bagażu, co zrobić w sytuacji,gdy Twoja walizka zaginie lub ulegnie uszkodzeniu z winy linii lotniczych lub na jaką rekompensatę liczyć w przypadku odwołania lub opóźnienia samolotu. Ponadto zanim zaczniesz pakować torbę sprawdź jakie limity wagi i wielkości określił przewoźnik w odniesieniu do bagażu kabinowego, jak również dla bagażu głównego oraz czego kategorycznie nie możesz zabrać ze sobą. Jeśli na stronie przewoźnika nie będzie stosownej informacji, znajdziesz ją na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jak już sprawdzisz wszystkie najważniejsze informacje pozostaje tylko zatopić się w lekturze przewodnika, co warto zwiedzić, gdzie warto spróbować lokalnych specjałów kulinarnych i jakiej pogody spodziewać się na czas pobytu.

Sprawdź jacy przewoźnicy kursują na trasie Szczecin - Teneryfa