X
Ładowanie...

Tanie loty ze Szczecina do Warszawy

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Szczecin Warszawa

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Szczecin Warszawa

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Szczecin Warszawa

Przewodnik po lotach Szczecin Warszawa

Tanie loty Szczecin Warszawa - korzyści

Tanie loty Szczecin-Warszawa

Odległość ze Szczecina do Warszawy wynosi w linii prostej 454 km, podczas gdy samochodem najszybszą drogą trzeba pokonać aż 566 km. Część drogi to co prawda autostrada, ale i tak nie da się tej odległości pokonać w mniej niż 5 godzin 15 minut, nie wspominając już o korkach przy wjeździe do Warszawy. Podobnie rzecz ma się z pociągami. Ekspresem dojedzie się dokładnie w tym samym czasie, o ile pociąg się nie spóźni. Osobówki pokonują drogę w około 7 godzin. Dlatego znacznie bardziej opłaca się wybrać najszybszy sposób komunikacji Szczecin-Warszawa - czyli samolot. To zupełnie inny komfort podróży, a dzięki tanim biletom lotniczym Szczecin-Warszawa wcale nie droższym niż pozostałe.

Tanie loty ze Szczecina do Warszawy kosztują tylko 221 zł (w dwie strony!). Podróż samolotem do stolicy trwa tylko 1h 10min! Nawet gdy doda się czas przejazdów na lotniska, w Warszawie jest się szybciej niż w przypadku innych środków lokomocji.

Tanie loty Szczecin-Warszawa - jak szukać tanich lotów?

Wszelkie poradniki i nasze doświadczenie wskazują, że najłatwiej dostać tanie bilety lotnicze na ok. 2-3 miesiące przed planowaną podróżą. Dzięki takiemu wyprzedzeniu można w kalendarzu lotów FRU.PL zobaczyć, którego dania loty Szczecin-Warszawa są faktycznie najtańsze. W przypadku lotów krajowych od tej zasady zdarzają się wyjątki i można znaleźć korzystne oferty przelotów nawet kilka tygodni przed podróżą.

Tanie loty Szczecin-Warszawa - sposób na oszczędność

Jak zaoszczędzić na podróżach? Prosto - łap okazje! Zapisz się do newslettera albo jeszcze lepiej - na Alarm Cenowy FRU, dzięki któremu dostaniesz powiadomienie, gdy tylko pojawią się tanie bilety lotnicze Szczecin Warszawa w wybranym przez Ciebie przedziale cenowym. Nie obawiaj się także podróżwoania bez bagażu rejestrowanego. Bagaż podręczny jest na tyle duży, że można się do niego spakować nawet na dwutygodniową podróż. Pamiętaj, że ręczniki czy zestaw kosmetyków prawdopodobnie dostaniesz w hotelu. Pamiętaj także, że w pakiecie rezerwuje się taniej. Zamów na FRU.PL lot i nocleg. To proste.

Tanie loty Szczecin-Warszawa - linie lotnicze

Większość połączeń na trasie Szczecin-Warszawa obsługują polskie linie lotnicze LOT. Wiesz, że powstały już 1929 r.? Co ciekawe, pierwsze połączenie LOT-u po przyjęciu do IATA to Warszawa-Bukareszt. Linie z taką tradycją obsługują praktycznie wszystkie często uczęszczane połączenia krajowe (takie jak interesujący się przelot Szczecin-Warszawa), po Europie i poza kontynent. W lotach krótkodystansowych do wyboru są 4 taryfy od Buisness Class po Economy Simple. Pamiętaj, że ta ostatnia nie gwarantuje bezpłatnego bagażu rejestrowanego. Nie jest to duży problem, bo w przypadku lotów krajowych Szczecin-Warszawa, bagaż podręczny w zupełności wystarczy, bo obejmuje walizkę o wymiarach 23 x 40 x 55 cm i wadze do 8 kg oraz torebkę lub torbę na laptopa a w przypadku podrózy z dzieckiem - także składany wózek i posiłki (także płynne) poza limitem bagażowym (1 l). Sprawdź promocje lotnicze LOT.

Tanie loty Ryanair Szczecin Warszawa
Tanie loty LOT Szczecin Warszawa
Tanie loty WizzAir Szczecin Warszawa

 

Tanie loty Szczecin-Warszawa - odprawa w Locie

Latając po kraju, na trasie Szczecin-Warszawa warto odprawiać się przez Internet. Wystarczy do tego nr rezerwacji lub biletu i nazwisko pasażera. Można to zrobić na 24 godzin przed wylotem, ale nie później niż 2 godzin przed startem. Możliwe są też dwa inne sposoby odprawienia się: odprawa na lotnisku lub przez telefon.

Tanie loty Szczecin-Warszawa - alternatywy

Szczecin i Warszawa to ważne lotniska, z których można polecieć w wielu interesujących kierunkach. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o wyciecze ze Szczecina do Warszawy, rzuć okiem na listę miejsc, z których tanio dolecisz ze Szczecina:

Tanie loty Szczecin Barcelona
Tanie loty Szczecin Bergen
Tanie loty Szczecin Gdańsk
Tanie loty Szczecin Katowice
Tanie loty Szczecin Lizbona
Tanie loty Szczecin Londyn
Tanie loty Szczecin Gran Canaria
Tanie loty Szczecin Madryt
Tanie loty Szczecin Oslo
Tanie loty Szczecin Paryż
Tanie loty Szczecin Rzeszów
Tanie loty Szczecin Split
Tanie loty Szczecin Wenecja

 

Do Warszawy dolecisz też z różnych miejsc w Polsce:

Tanie loty Bydgoszcz Warszawa
Tanie loty Gdańsk Warszawa
Tanie loty Zielona Góra Warszawa
Tanie loty Kraków Warszawa
Tanie loty Katowice Warszawa
Tanie loty Łódź Warszawa
Tanie loty Lublin Warszawa
Tanie loty Poznań Warszawa
Tanie loty Rzeszów Warszawa
Tanie loty Olsztyn Warszawa
Tanie loty Wrocław Warszawa

 

Tanie loty Szczecin-Warszawa - Dojazd na lotniska

Sam lot Szczecin-Warszawa nie trwa długo, ale pamiętaj, że trzeba jeszcze doliczyć czas na dojazdy i odprawę bagażowo-biletową, która uruchamiana jest w przypadku połączeń krajowych 2 godziny przed rozkładową godziną wylotu, a zamykana na 30 minut przed startem.

Dojazd na lotnisko Szczecin-Goleniów

Dojazd na lotnisko Szczecin Goleniów jest prosty. Wystarczy skorzystać z pociągu kursującego do stacji Port Lotniczy Szczecin Goleniów. Jazda ze stacji Szczecin Główny trwa od 40 do 50 minut, a bilet kolejowy kosztuje około 12 zł (normalny), 7,5 zł (uczniowski) lub 6 zł (studencki). Do wyboru są także autobusy kursujące na szczecińskie lotnisko podstawiane przez LOT (25 zł) lub prywatne busy.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Okęcie

Jako że lotnisko Chopina znajduje się praktycznie w mieście dojazd jest szybki. Do wyboru są autobusy komunikacji miejskiej: 175 (na Dworzec Centralny i Krakowskie Przedmieście), 188 (Metro Politechnika i Praga Południe), 148 (Ursynów i Praga), 331 (Al. Wilanowska) oraz nocne N32 (Dworzec Centralny). Bilet jednorazowy przesiadkowy ważny w 1. strefie (cała Warszawa) kosztuje 4,40 zł lub 2,20 zł w wersji ulgowej. Z lotniska Chopina kursują także pociągi podmiejskie SKM linii S2 i S3. Pozwalają dojechać do centrum, na Pragę i dalej. Dojazd do centrum w ciągu dnia w przypadku autobusów i pociągów nie zajmuje więcej niż 30 minut.

Tanie loty Szczecin-Warszawa - przewodnik po Warszawie

Warszawa, Łazienki

W Warszawie jest wiele wartych zobaczenia miejsc. W centrum miasta przywita Cię charakterystyczna sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Cokolwiek nie myśleć o socrealistycznej architekturze, jest symbolem powojennej Warszawy. Każdy prędzej czy później trafia na warszawską starówkę, gdzie znajduje się Zamek Królewski z kolumną Zygmunta. Dużą popularnością cieszą się malownicze Łazienki Królewskie, które są miejscem wypoczynku warszawiaków, oraz Pałac w Wilanowie. Najczęściej odwiedzanym przez turystów muzeum jest Muzeum Powstania Warszawskiego, ale warto też zajść do bezpłatnego Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Muzeum Neonów w Soho. Sporym zainteresowaniem cieszy się Praga, dawna robotnicza dzielnica, w której ocalał charakter przedwojennej Warszawy. Z nowych miejsc warto polecić Centrum Nauki Kopernik oraz położoną niedaleko Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, stanowiącą doskonały przykład nowoczesnej architektury. Koniecznie zobacz ogrody na jej dachu!