X
Ładowanie...

Tanie loty Sztokholm Budapeszt

już od 158 zł
17 sie 24 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Budapeszt

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Budapeszt
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Poznań
25 paź (nie)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
29 paź (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
13 sie (czw)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
26 sie (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
19 sie (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Budapeszt
26 sie (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Berlin
17 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
22 sie (sob)
Ryanair
Lot bezpośredni
Berlin
17 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Budapeszt
21 sie (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Sztokholm Budapeszt

Przewodnik po lotach Sztokholm Budapeszt

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Sztokholm - Budapeszt ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to gwałtowne ruchy mas powietrza,w trakcie których samolot wpada w drgania, lekko zniża się. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach zetknięcia prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot zniża się tylko do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez turystów , turbulencje o średniej sile, podczas których samolot opada o kilka metrów, a podróżujący mocno je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, w trakcie których samolot gwałtownie zniża się maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla podróżujących bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla podróżujących jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, trudna do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Sztokholm - Budapeszt?

Chcesz lecieć samolotem do Sztokholm - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Sztokholm - Budapeszt sam wybierz miejsca w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie nagłe ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć założone pasy przez całą podróż.