X
Ładowanie...

Tanie loty Tegel Arpt Wrocław

14 cze 21 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Tegel Arpt Wrocław

Bilety lotnicze Tegel Arpt Wrocław

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Tegel Arpt Wrocław

Przewodnik po lotach Tegel Arpt Wrocław

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Berlin (Tegel Airport) - Wrocław, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Wrocław lub w Berlin (Tegel Airport). Najistotniejsze ustalenia bagażowe reguluje konwencja montrealska i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wskazane wyżej akty prawne mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za uszkodzenia torby  wyłącznie pod warunkiem, że uszkodzenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od przewoźnika. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój paszport lub dowód osobisty, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Zaleca się dołożyć zdjęcie walizki jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas uzupełniania PIR dowiadujemy się, co się stało z torbą i ile czasu zajmie ściągnięcie na lotnisko w Berlin (Tegel Airport) - Wrocław. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych dostarczy nam zagubiony bagaż pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu walizki nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o fundusze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany podróżny  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki co robić dalej.

Jak uchronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Berlin (Tegel Airport) - Wrocław zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie rekompensaty od przewoźnika za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed podróżą.