gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Toulouse Wellington

już od 5525 zł
25 paź 01 lis Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Francja Wellington

Bilety lotnicze Francja Wellington

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Paryż
27 paź (sob)
United Airlines
Wellington
30 paź (wto)
Air New Zealand
Paryż
24 paź (śro)
British Airways
Wellington
30 paź (wto)
QANTAS AIRWAYS
Paryż
24 paź (śro)
British Airways
Wellington
31 paź (śro)
QANTAS AIRWAYS
Paryż
24 paź (śro)
British Airways
Wellington
01 lis (czw)
QANTAS AIRWAYS
Paryż
26 paź (pią)
British Airways
Wellington
31 paź (śro)
QANTAS AIRWAYS
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Toulouse Wellington

Przewodnik po lotach Toulouse Wellington

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy linii lotniczych - wskazówki dla turysty

Codziennie giną setki sztuk bagażu. Jeżeli w czasie Twojego lotu Toulouse - Wellington, Twój bagaż odprawiany nie wyjedzie na taśmie, niezwłocznie przejdź do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Wellington lub w Toulouse. Najważniejsze ustalenia bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane akty prawne informują o tym, że organizator lotu bierze odpowiedzialność za szkody torby  wyłącznie pod warunkiem, że zniszczenie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do starania się o odszkodowanie za swoją zgubę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa turysty

Należy zacząć od zgłoszenia zguby i uzyskania formularza PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości bagażowej. Będzie on podstawą do reklamacji oraz otrzymania rekompensaty od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i koniecznie kwit bagażowy, który otrzymaliśmy przy odprawie. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego identyfikację. Warto dołączyć zdjęcie walizki jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie spisywania PIR dostajemy informację, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Toulouse - Wellington. Jeśli czas oczekiwanie się wydłuży, podajemy adres miejsca, w którym planujemy się zatrzymać i swój numer telefonu. Znaczna część linii lotniczych dostarczy nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam rekompensatę za postawienie nas w trudnej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego wydawanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy samodzielnie. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem walizki na lotnisku?

Zanim polecisz do Toulouse - Wellington zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych regulujących kwestię zgłaszania reklamacji oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu rejestrowanego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych leków. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zaginiony bagaż jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia przed lotem.