X
Ładowanie...

Tanie loty Turku Kittilä

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Turku Kittilä

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Turku Kittilä

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Turku Kittilä

Przewodnik po lotach Turku Kittilä

Procedura i rodzaje odprawy przed lotem Turku - Kittila- poradnik dla pasażerów

Wybierasz się w podróż samolotem Turku - Kittila po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Na dodatek w sieci krążą informacje o różnych rodzajach odpraw i nie masz pojęcia, której się spodziewać a którą wybrać jeśli organizator lotu daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki informator, który charakteryzuje krok po kroku, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa pasażerska to proces zgłoszenia się na lotnisku Turku - Kittila w dniu wylotu, podczas którego turysta otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż główny. W zależności od typu odprawy pasażer jest zobowiązany do pojawienia się odpowiednio wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie cały proces odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Turku - Kittila. Po przybyciu na lotnisko trzeba znaleźć odpowiednią punkt odpraw (check-in) przypisaną do Twojego numeru lotu. Przy stanowisku odprawy sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu drogą elektroniczną lub bilet kupiony przy kasie biletowej. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i odprawić swoją walizkę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu otrzymasz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia do samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa możesz przejść do specjalnej bramki (gate), skąd następuje wejście na pokład. Godzina wejścia na pokład jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o rozpoczęciu przyjęcia podróżnych na pokład samolotu.

Odprawa samodzielna

Większość lotnisk międzynarodowych posiada automaty do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i chcesz uniknąć stania w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Na samym początku sprawdź w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż główny. Wpisz do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do zakupu biletu na lot oraz kod potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość odprawić swój bagaż,dodatkowo urządzenie do odprawy wydrukuje naklejkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zostawić w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W dobie Internetu przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie wybranych linii lotniczych, najczęściej uruchamiana jest parę dni przed lotem. Po wpisaniu wymaganych danych, drukujemy kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli zamierzasz podróżować z bagażem rejestrowanym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na walizkę. Niemniej jednak w dniu lotu obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz procedur bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy online, aby wejść na pokład podróżujący musi mieć ze sobą wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, aby mieć ze sobą aktualne dokumenty, z których korzystałeś podczas odprawy.

Nie znalazłeś niczego godnego uwagi? Spróbuj na chybił trafił znaleźć tanie loty w naszym serwisie:

Tanie loty Wrocław Tripoli

Tanie loty Sofia Baia Mare

Tanie loty Taormina Joroinen

Tanie loty Buchs Sg Zoersel

Tanie loty Bantry Logrono

Tanie loty Olomouc Shannon

Tanie loty Saragossa Arvika

Tanie loty Nowe Delhi Los Angeles

Tanie loty Ethiopian Airlines Nowe Delhi Poznań