X
Ładowanie...

Tanie loty Turku Lappeenranta

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Turku Lappeenranta

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Turku Lappeenranta

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Turku Lappeenranta

Przewodnik po lotach Turku Lappeenranta

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla poróżujących?

Planujesz podróż samolotem do Turku - Lappeenranta ale boisz się turbulencji? Zanim wycofasz się z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, delikatnie opada. Turbulencji nie trzeba się bać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie na każdym przelocie i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w samolocie?

Wymienia się kilka powodów powstawania turbulencji w samolocie. Podstawową przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega niespodziewanemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o różnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których maszyna opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez pasażerów , średnie turbulencje, podczas których maszyna opada o kilka metrów, a pasażerowie mocno je odczuwają. Ostatnim typem są silne turbulencje, w trakcie których maszyna gwałtownie opada około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest CAT , czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby niedogodności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Turku - Lappeenranta?

planujesz polecieć samolotem do Turku - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji biletu Turku - Lappeenranta samodzielnie wybierz miejsca w samolocie. Specjaliści od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy maszyny są najmniej odczuwalne na miejscach znajdujących się na linii skrzydeł. Ważną rzeczą, jaką należy zrobić, to mieć założone pasy przez cały przelot.