X
Ładowanie...

Tanie loty Vadodara Marsylia

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
07 cze 14 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Vadodara Marsylia

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Vadodara Marsylia

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Vadodara Marsylia

Przewodnik po lotach Vadodara Marsylia

Zagubienie bagażu rejestrowanego z winy przewoźnika - porady dla podróżującego

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeżeli w trakcie Twojego lotu Vadodara - Marsylia, Twój bagaż rejestrowany nie pojawi się na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Marsylia lub w Vadodara. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje konwencja montrealska i rozporządzenie PE 889/202. Wspomniane dokumenty informują o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za szkody walizki  tylko pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu lub podczas załadunku przez załogę oraz że podróżny ma prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa pasażera

Należy zacząć od poinformowania o zgubie i uzyskania dokumentu PIR (Property Irregularity Report), czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on podstawą do reklamacji oraz uzyskania rekompensaty od linii lotniczych. Aby otrzymać PIR, pokazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd bagażu z uwzględnieniem charakterystycznych detali, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie torby jeśli takie posiadamy. Często już w trakcie uzupełniania PIR dostajemy informację, co się stało z torbą i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Vadodara - Marsylia. Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres miejsca, w którym zamierzamy się zatrzymać i swój numer telefonu. Większość linii lotniczych przywiezie nam zgubę pod wskazany adres. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaproponuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy zgłaszaniu zaginięcia bagażu nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk przewoźników lub o pieniądze  na zakupienie tych rzeczy na własną rękę. Jeśli walizka się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany pasażer  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać konkretne informacje jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem bagażu na lotnisku?

Zanim polecisz do Vadodara - Marsylia zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup walizki, która będzie charakterystyczna. W ramach bagażu odprawianego nie nadawaj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy niezbędnych lekarstw. Najlepszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed lotem.