X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Modlin Kittila

już od 227 zł
13 cze 20 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Finlandia

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Finlandia
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
21 lip (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
29 lip (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
21 lip (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
01 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
11 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
20 lip (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
29 lip (śro)
WizzAir
Lot bezpośredni
Gdańsk
20 lip (pon)
WizzAir
Lot bezpośredni
Turku
26 lip (nie)
WizzAir
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Modlin Kittila

Przewodnik po lotach Warszawa Modlin Kittila

Proces i rodzaje odprawy przed lotem Nowy Dwor Mazowiecki - Kittila- informator dla pasażerów

Lecisz w podróż samolotem Nowy Dwor Mazowiecki - Kittila po raz pierwszy i stresujesz się, jak przejśc przez procedurę odprawy? Dodatkowo w Internecie pojawiają się informacje o różnych rodzajach odpraw i nie wiesz, której się spodziewać a którą wybrać jeśli przewoźnik daje taką możliwość?Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który opisuje po kolei, każdy z dostępnych rodzajów odprawy .

Czym jest odprawa biletowo-bagażowa?

Odprawa biletowo-bagażowa to proces zgłoszenia się na lotnisku Nowy Dwor Mazowiecki - Kittila w dniu wylotu, podczas którego pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż odprawiany. W zależności od rodzaju odprawy podróżujący jest zobowiązany do stawienia się znacząco wcześniej, aby przejść przez wszystkie formalności.

Odprawa na lotnisku

Najpopularniejszą odprawą jest odprawa na lotnisku, gdzie całość odbywa się na lotnisku, z którego wyrusza samolot do Nowy Dwor Mazowiecki - Kittila. Po dotarciu na lotnisko trzeba odszukać odpowiednią bramkę odpraw (check-in) przypisaną do Twojego lotu. Przy punkcie odpraw sprawdzone zostaną Twoje dokumenty, takie jak: paszport lub dowód osobisty, numer rezerwacji biletu przez Internet lub bilet papierowy. Oprócz tego będziesz mógł zważyć i nadać swoją torbę, jako bagaż rejestrowany, który zostanie przetransportowany przez obsługę lotu do luku samolotu. Po sprawdzeniu dokumentów i nadaniu bagażu dostaniesz kartę pokładową, uprawniającą do wejścia na pokład. Po odprawie biletowo-bagażowej należy udać się do bramki, gdzie każdy pasażer poddany jest kontroli bezpieczeństwa. W trakcie takiej kontroli każdy podróżujący musi włożyć do plastikowego pojemnika wszystkie przedmioty metalowe i elektroniczne,które przewozi w bagażu kabinowym, a także okrycie wierzchnie jeśli zabiera ze sobą. Gdy kontrola bezpieczeństwa dobiegnie końca możesz przejść do odpowiedniej bramki (gate), skąd pasażerowie wchodzą na pokład. Godzina wejścia do samolotu jest wskazana na karcie pokładowej, a w odpowiednim czasie załoga lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu.

Samodzielna odprawa na lotnisku

Większość lotnisk międzynarodowych posiada urządzenia do samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, tzw. self-service check-in machine. Jeśli jesteś już obeznany z zasadami obowiązującymi przed odlotem i nie chcesz stać w kolejce do odprawy, możesz z nich skorzystać. Najpierw przeczytaj w Internecie czy taki automat jest dostępny i w której części lotniska jest zlokalizowany oraz czy odprawa obejmuje zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Wprowadź do urządzenia informacje z dokumentu tożsamości, którego użyłeś do rezerwacji lotu oraz numer potwierdzenia rezerwacji. Po weryfikacji wprowadzonych danych otrzymasz wydruk karty pokładowej. Zabierz ze sobą, aby móc wejść na pokład. Jeśli masz możliwość nadać swój bagaż,dodatkowo automat wydrukuje przywieszkę do oklejenia bagażu. Taki bagaż z oznaczeniem trzeba zdać w punkcie zrzutu bagażu (baggage drop-off point). Samodzielna odprawa na lotnisku jest całkowicie bezpłatna.

Odprawa przez Internet

W czasach, gdy ludzie wiele spraw załatwiają przez Internet przewoźnicy również wychodzą na przeciw oczekiwaniom potencjalnych pasażerów. Poza możliwością zarezerwowania lotu bez obowiązku stania w kolejce do kasy biletowej, możemy dokonać odprawy online. Taka odprawa odbywa się przy pomocy elektronicznego formularza, który generuje się na stronie wybranego przewoźnika, zazwyczaj uruchamiana jest parę dni przed podróżą. Po wprowadzeniu danych, musimy wydrukować kartę pokładową, którą zabieramy ze sobą w dniu wylotu.  Jeśli będziesz lecieć z bagażem odprawianym również na stronie linii lotniczych możesz nadać mu numer, wydrukować oznaczenie  i przykleić na torbę. Niemniej jednak w dniu podróży obowiązuje Cię stawienie się do tradycyjnej odprawy bagażowej, jeśli nadajesz bagaż, w celu sprawdzenia poprawności danych oraz wymogów bezpieczeństwa. Po dokonaniu odprawy internetowej, aby wejść na pokład podróżujący musi posiadać wydrukowane w czarnym kolorze karty pokładowe. Każda karta musi być wydrukowana na osobnej kartce. Najważniejsze jest, aby mieć ze sobą prawidłowe dokumenty, którymi posługiwałeś się podczas odprawy.