X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Modlin Resita

już od
13 mar 20 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Nowy Dwor Mazowiecki Resita

Bilety lotnicze Nowy Dwor Mazowiecki Resita

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Modlin Resita

Przewodnik po lotach Warszawa Modlin Resita

Jet lag- to warto wiedzieć! Porady dla turystów na trasie Nowy Dwor Mazowiecki - Resita

Czym jest jet lag? Krótko mówiąc jest to zespół objawów nagłej zmiany strefy czasowej pojawiający się podczas lotu Nowy Dwor Mazowiecki - Resita w kierunku równoleżnikowym spowodowane zakłóceniem naturalnego rytmu dnia i nocy. Ciężkość zespołu jet lag jest uzależniona od ilości przekraczanych stref czasowych oraz kierunku podróży. Jet lag jest mocniej odczuwalny przy podróżowaniu na wschód, który skraca dobę. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi łatwiej przestawić się na dłuższy dzień, jak to ma miejsce w trakcie podróży w kierunku zachodnim. Objawami zespołu jet lag mogą być: bezsenność, zmęczenie, złe samopoczucie, zaburzenia apetytu. Aby złagodzić symptomy jet lag na kilka dni przed planowanym lotem Nowy Dwor Mazowiecki - Resita poleca się przyzwyczaić organizm do zmiany czasu, tzn. możesz spróbować pójść spać później niż zwykle, jeśli lecisz w kierunku zachodnim oraz postaraj się zasnąć wcześniej i jednocześnie wcześniej wstawać, jeśli będziesz podróżować na wschód.

Jet lag na trasie Nowy Dwor Mazowiecki - Resita - wskazówki, jak sobie z nim radzić dla osób podróżujących w kierunku zachodnim

Jeśli Twój lot kieruje Cię na zachodnią część kuli ziemskiej ważne jest abyś nie zasnął. Aby tego uniknąć przejdź się po samolocie jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Pij znaczne ilości napojów niegazowanych, zjedz posiłki lekkostrawne ale zarazem wysokobiałkowe, które pobudzą organizm i pomogą zlikwidować senność. Po przylocie postaraj się poczekać do wieczora aby iść spać, w miarę możliwości przebywaj jak najwięcej w świetle dziennym.

Syndrom jet lag na trasie Nowy Dwor Mazowiecki - Resita - porady jak złagodzić objawy dla turystów podróżujących w kierunku wschodnim

Jeśli podróżujesz samolotem na wschód od swojego Nowy Dwor Mazowiecki postaraj się zapaść w sen. W razie bezsenności poproś obsługę samolotu o zaparzenie herbaty ziołowej lub zjedz bogaty w węglowodany posiłek to który lekko obciąży organizm i wywoła uczucie senności. Aby jak najlepiej znieść zmianę strefy czasowej postaraj się zapaść w sen w sposób naturalny, a więc zaleca się unikać środków nasennych oraz alkoholu, które utrudniają regenerację organizmu.

Rady ogólne, czyli co jeszcze pomoże przetrwać jet lag

Pamiętaj, aby przestawić zegarek na czas obowiązujący w Resita, zrób to najlepiej od razu, gdy wejdziesz do samolotu. To ułatwi Ci psychiczne przestawienie się na nowe pory dnia, do jakich będziesz musiał się dostosować. W pierwszych dniach po przylocie unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego i psychicznego, spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zażywasz leki w ściśle określonych godzinach, przed wylotem Nowy Dwor Mazowiecki - Resita zaleca się zasięgnąć porady specjalisty.