X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Modlin Vestbjerg

już od

21 maj 28 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Nowy Dwor Mazowiecki Vestbjerg

Bilety lotnicze Nowy Dwor Mazowiecki Vestbjerg

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Modlin Vestbjerg

Przewodnik po lotach Warszawa Modlin Vestbjerg

Czym są turbulencje i czy są groźne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Nowy Dwor Mazowiecki - Vestbjerg ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na samolot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, delikatnie zniża się. Turbulencji nie należy się bać,  ponieważ w łagodnej wersji zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie normalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch mas powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, najczęściej w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Następną przyczyną są uskoki wiatru, czyli miejsca, gdzie wiatr niespodziewanie zmienia kierunek lub prędkość. Najczęściej ma to związek z lotem nad wysokimi masywami górskimi. Turbulencje powstają też często w trakcie burzy.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka typów w zależności od ich gwałtowności. Ogólnie występują ich trzy typy, a mianowicie lekkie turbulencje, podczas których samolot opada tylko do jedenego metra i praktycznie są nieodczuwalne przez pasażerów , turbulencje o średniej sile, podczas których samolot zniża się o kilka metrów, a pasażerowie mocno je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których maszyna gwałtownie zniża się około 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym rodzajem turbulencji a zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pasażerów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zepsuły wspomnień z lotu  Nowy Dwor Mazowiecki - Vestbjerg?

Chcesz lecieć samolotem do Nowy Dwor Mazowiecki - , lecz boisz się turbulencji, dlatego podczas rezerwacji lotu Nowy Dwor Mazowiecki - Vestbjerg sam wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych sugerują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką należy znać, to mieć zapięte pasy przez cały przelot.