X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Ateny

już od 284 zł
28 maj 04 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Ateny

Bilety lotnicze Warszawa Ateny

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
04 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
09 lip (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
04 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
12 lip (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
04 lip (śro)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
16 lip (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
05 lip (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
06 lip (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Warszawa
05 lip (czw)
Ryanair
Lot bezpośredni
Ateny
09 lip (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Ateny

Przewodnik po lotach Warszawa Ateny

Tanie loty Warszawa-Ateny

Najtańsze bilety lotnicze Warszawa-Ateny znajdziesz na FRU.PL! To oczywiste, że chcesz lecieć do Grecji. To przepiękny kraj nad Morzem Śródziemnym, gdzie słońce świeci prawie cały rok. W samych Atenach można spędzić nawet miesiąc i się nie nudzić. Sprawdź jak zaoszczędzić na biletach z Warszawy do Aten, aby w Twojej kieszeni zostało więcej gotówki na greckie przyjemności.

Jak znaleźć tanie loty Warszawa-Ateny?

Ateny, Akropol

Wyszukuj bilety nawet 2-3 miesiące przed podróżą a następnie wybierz dla siebie tani przelot lotniczy z Warszawy do Aten. Masz szczęście, bo na tej trasie kursują tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Aby znaleźć okazyjne tanie loty Warszawa-Ateny skorzystaj z wyszukiwarki lotów! Z FRU.PL najdziesz najtańsze opcje podróży z Warszawy do Aten, dzięki temu, że masz do wyboru bepośrednie tanie loty i składane. FRU.PL oferuje także loty Smart Connection, które dzięki przesiadkom pozwalają zaoszczędzić zazwyczaj 60% ceny biletów!

Tanie loty Warszawa-Ateny - ile trwa, ile kosztuje, przewoźnicy

Podróż samolotem z Warszawy do Aten w jedną stronę zajmuje od 2h 45min. Na tresie kursują regularni i tani przewoźnicy, więc możesz wybrać odpowiedni lot - z większym komfortem lub niższą ceną. Najtańsze połączenia Polska-Grecja można kupić już za 178 zł. Cokolwiek wybierzesz, każdy rodzaj biletu zarezerwujesz na FRU.PL!

Przelot z Warszawy do Aten mają w ofercie linie:

Tanie loty Warszawa-Ateny - alternatywy

Rekomendujemy poza tym wyszukać warte uwagi pomysły na podróże z Warszawy albo bilety lotnicze do Aten z każdego lotniska w Polsce. Nierzadko są tam super oferty lotów linii umożliwiające ciekawe koszty najtańszych biletów lotniczych dla podróżujących w te miejsca.

Do Aten możesz lecieć również z:

Z Warszawy możesz lecieć także do:

Jeżeli marzy Ci się Grecja, zobacz najlepsze oferty lotów do tego kraju - nie tylko do Aten:

Tanie loty do Grecji

Sprawdź także loty z Polski do Aten, może z sąsiedniego miasta znajdziesz tańsze połączenia tanie loty do Aten

Sam lot jednak nie wystarczy. Trzeba przecież gdzieś zanocować. FRU.PL oferuje także pakiety City Break Grecja lot + hotel. Kupując w pakiecie, płacisz mniej.Sprawdź:

City Break Grecja
City Break Ateny
City Break Korfu
City Break Kos
City Break Kreta
City Break Rodos

Tanie loty Warszawa-Ateny - przewodnik

W Atenach właśnie swój początek ma współczesna Europa. To tu powstała demokracja, filozofia i sztuka. Nic dziwnego, że Ateny są tak chętnie odwiedzane i że na trasie Warszawa-Ateny kursują tanie linie lotnicze. Co warto zobaczyć w ojczyźnie Sokratesa?

Grecja to przede wszystkim spacery śladami starożytnych. Mimo to z pewnością docenisz też inne wymiary podróży do Aten - kuchnię grecką, plaże i bardziej współczesne atrakcje.

Tanie loty Warszawa-Ateny - atrakcje i zabytki

Tanie loty Ateny

Dzięki tanim lotom z Warszawy do Aten niewielkim kosztem możesz dostać się do tych miejsc:

  • Akropol. Kiedyś właśnie na Akropolu biło serce Aten, będących jednym z najważnijeszych miast-państw greckich. Każde miasto miało swój akropol, ale to właśnie ten ateński przeszedł do historii i widnieje na liście UNESCO. Pierwotnie Akropol pełnił funkcję obronną, późnej około 800 r. p.n.e. wzgórze było miejscem kultu bogini Ateny, patronki miasta. W późniejszych latach powstały tutaj m.in. świątynia Ateny i propyleje, czyli monumentalne wejście na teren sakralny lub symbolicznie ważny. Część budynków zniszczona została na przestrzeni lat. Obecnie główne obiekty Akropolu łączy droga, prowadząca od bramy Propyleje do Partenonu. Dzisiejszy Akropol pokrywają ruiny kilku budowli, które na liście miejsc do odwiedzenia w Atenach widnieją na pierwszych pozycjach. Pochodzą one z czasów świetności miasta, gdy władzę tutaj pełnił Perykles, znakomity strateg i polityk. Na przestrzeni swoich burzliwych dziejów Akropol pełnił także rolę świątyni chrześcijańskiej i meczetu.
  • Plaka. Najstarsza dzielnica miasta jest praktycznie zamknięta jest dla ruchu drogowego, żeby zachować jej piękno. Każdego niedzielnego poranka odbywają się tutaj targi uliczne, podczas których można zaopatrzyć się w śródziemnomorskie produkty. Liczne restauracje i kawiarnie czekają na podróżników, szukających chwili wytchnienia i dobrego posiłku. Znajdują się tu także zabytki, takie jak Wieża Wiatrów stojąca na forum rzymskim czy pochodzący z 1458 roku meczet, nazywany Meczetem Zdobywców. W pobliżu znajdują się także pozostałości biblioteki Hadriana. Wieża Wiatrów jest dziełem sztuki o bardzo praktycznym zastosowaniu – pełniła funkcję zegara słonecznego i wiatromierza. Każda z jej ośmiu ścian została ozdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi bogów wiatrów. Meczet Zdobywców to inaczej meczet Fethiye Tzami. Obecnie znajduje się w nim muzeum rzemiosła.
  • Agora grecka. Na tej agorze ponad dwa tysiące lat temu koncentrowało się życie miejskie. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Agory oraz dorycka świątynia poświęcona Hefajstosowi, a także dawne miejsce obrad starożytnej rady – Areopag. Niewiele pozostało po zadaszonych kolumnadach – tzw. stoa, gdzie ateńczycy chronili się przed słońcem i deszczem. Przechodząc tamtędy, pomyślcie, że właśnie tak samo przechadzał się Zenon z Kition, ojciec filozofii stoickiej. Prowadził rozmowy z uczniami w cieniu kolumn i od słowa stoa nazwano ich stoikami. Nie mogło być inaczej – ponieważ nie był obywatelem Aten, nie mógł kupić żadnego budynku i musiał nauczać w miejscach publicznych.
  • Muzeum Archeologii w Atenach jest największą tego typu instytucją w Grecji oraz jedną z największych w Europie. Muzeum zalicza się do dziesięciu najważniejszych w skali świata. Zostało założone w 1869 r. do dzisiaj gromadzi zabytki pochodzące z wykopalisk na terenie całej Grecji. Można je zwiedzać siedem dni w tygodniu od 8 do 20, a bilety kosztują 7 i 3 € albo 12 i 6 € w przypadku biletu ważnego w kilku miejscach. Za darmo wchodzi się w święta i pierwsze niedziele miesiąca poza sezonem letnim.
  • Muzeum Benaki. Osoby, które interesują się sztuką powinny udać się także do Muzeum Benaki. Wędrując po kolejnych piętrach, poznacie sztukę Grecji od starożytności do współczesności. W czasie zwiedzania zobaczycie ile z tego, co uważa się za greckie, klasyczne i europejskie, ma związki z Bliskim Wschodem. Ciekawie skomponowane wystawy pozwalają na dostrzeżenie ciągłości między kolejnymi epokami, bo wbrew pozorom związek antycznych miast-państw ze współczesnym krajem nie jest zupełnie oczywisty. Muzeum pozostaje otwarte dla zwiedzających od w środy i piątyki od 9.00 do 17, w czwartki i soboty aż do północy, a w niedziele tylko do 15.
  • Plac Syntagma, zwany też Placem Konstytucji to najważniejsze miejsce w Atenach, tutaj bowiem ogłoszono pierwszą konstytucję w 1843 roku. Obok placu stoi budynek Parlamentu, a tuż przy nim Grób Nieznanego Żołnierza z wartą gwardzistów.
  • Plaże. Ateny podobają się turystom nie tylko ze względu na ciekawe zabytku. Miasto leży przy łagodnym wybrzeżu i posiada słoneczne, zadbane plaże. Chwilę odpoczynku od zwiedzania spędzić możecie na jednym z obecnych tutaj kąpielisk. Do najładniejszych zalicza się: Glyfadę, miejsce bardzo dobre dla rodzin z dziećmi, Varkizę, przy której znajdują się korty tenisowe, boiska siatkarskie i place zabaw dla dzieci oraz plażę Cape Sounion Schinias – kąpielisko dla amatorów windsurfingu, Loutsa i Lagonisi.

Tanie loty Warszawa-Ateny - kiedy lecieć?

Słoneczna Grecja jest chętnie odwiedzana przez cały rok. Najlepsze ceny na loty z Warszawy do Aten dostaniesz z pewnością poza szczystem sezonu turystycnego, który przypada na lipiec i sierpień. W zasadzie od kwietnia do października utrzymuje się słoneczna, ładna pogoda, a nawet znacznie łagodniejsza niż w Polsce zima nie przeszkadza w zwiedzaniu miasta. Rozrywek nie brakuje przez cały rok.

Tanie loty Warszawa-Ateny - wiza, paszport

Obywatele UE mogą swobodnie podróżować do Grecji z dowodem osobistym lub paszportem. Przed wyjazdem warto pobrać kartę EKUZ poświadczającą prawo do podstawowej pomocy medycznej.

Tanie loty Warszawa-Ateny - transfer z lotniska do Aten

Najlepszą i najtańszą opcją dostania się do Aten z Polski jest samolot (np. Ryanair oferuje loty z Warszawy). Transfer z lotniska do miasta jest bardzo prosty. Spośród publicznych środków transportu do wyboru macie autobus lub metro. Najlepszą opcją jest metro – bezpośredni dojazd na lotnisko lub z lotniska do miasta zapewnia niebieska linia nr 3.: Elgeo–Doukissis Plakentias–Airport. Jednorazowy bilet na metro kupuje się w automatach znajdujących się na stacji (koszt biletu to 8 €). Alternatywnym rozwiązaniem jest autobus – cena biletu wynosi 5 € i można go nabyć u kierowcy lub w niebieskim kiosku biletowym. Planując kilkudniowy pobyt w Atenach warto pomyśleć nad zakupem biletu kilkudniowego. Bilety na komunikację miejską kosztują odpowiednio: 1,2 € bilet jednorazowy, 4 € bilet dobowy i 14 € bilet 7-dniowy. Do wyboru macie także bilety turystyczne: 3-dniowy (20 €) i 7-dniowy (50 €), które zapewniają przejazd bez ograniczeń wszystkimi środkami transportu miejskiego – autobusem, trolejbusem, tramwajem, metrem czy nawet kolejką podmiejską, a także dwa przejazdy z i na lotnisko autobusem lub metrem.