X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Ciudad de México

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
03 mar 10 mar Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Ciudad de México

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Ciudad de México

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Ciudad de México

Przewodnik po lotach Warszawa Ciudad de México

Przewodnik po lotach Warszawa-Mexico City

Tanie loty do Mexico City

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – bilety z FRU.PL!

Aby zarezerwować tanie bilety lotnicze do Mexico City, użyj wyszukiwarki lotów FRU.PL. Dzięki prostej obsłudze szybko znajdziesz odpowiadające Ci połączenie - porównaj ofertę licznych przewoźników, a następnie udaj się w podróż po niezapomniane wrażenia do Meksyku. Bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie znajdziesz jedynie na FRU.PL.

Zacznij planować swoją wyprawę jak najwcześniej, żeby zaoszczędzić na tanich biletach do Meksyku. Warto zaplanować podróż na długo przed wylotem - nawet od dwóch do trzech miesięcy wcześniej. Nie jest sekretem, że im bliżej terminu wylotu, tym ceny rosną. Zobacz rozkład planowanych połączeń w pasującym Ci terminie, a w razie dodatkowych pytań udzielimy Ci pomocy - w Centrum Rezerwacji FRU.PL pod nr 22 201 11 99 czekają nasi konsultanci. Możesz też wysłać e-mail, a na pewno otrzymasz odpowiedź.

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – sprawdź ofertę linii lotniczych

Loty na trasie Warszawa-Mexico City należą do popularnych połączeń, dlatego też znajdziesz je w ofercie licznych przewoźników. Czas podróży do Mexico City wynosi co najmniej 18h 15min - biorąc pod uwagę najszybszy z dostępncyh lotów. Z kolei ceny lotów Warszawa-Meksyk kształtują się od 2501 zł. Sprawdź rozkład, wybierz odpowiadający Ci lot, a następnie zarezerwuj bilet do Meksyku na FRU.PL.

Linie lotnicze

Linie lotnicze obsługujące trasę Warszawa-Mexico City:

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – zobacz inne opcje

Znajdź bilety w dobrej cenie i udaj się do Maxico City. Jeśli cena Cię odstraszy, gdyż jednak nie zaplanowałeś podróży z odpowiednim wyprzedzeniem, weź pod uwagę loty alternatywne. Możesz lecieć do Meksyku także z innego miasta, zmienić termin lub cel podróży. Zobacz wszystkie tanie loty do Meksyku, ponieważ możesz trafić na promocyjne połączenia do Cancun.

Do Mexico City dostępne są loty także z:

Ostatecznie możesz też zdecydować się na lot z Warszawy w inne miejsce. Jeśli masz żyłkę podróżnika, zainspirują Cię nasze wskazówki. Najpierw poszukaj biletów w atrakcyjnej cenie, a następnie zaplanuj resztę. Chętnie pomożemy Ci w wyborze - z Warszawy możesz udać się także do:

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – lotnisko Meksyk-Benito Juarez

Łodzie w pływających ogrodach Meksyku

Międzynarodowy Port Lotniczy Meksyk-Benito Juarez, największy w Meksyku, oddalony jest na wschód od centrum stolicy. Stanowi najbardziej ruchliwy port Meksyku pod względem ruchu pasażerskiego, ale i statków powietrznych.

Dojazd do centrum zapewnia transport publiczny, masz do wyboru kilka opcji:

- wypożycz samochód - przy terminalu 1 i 2 znajdziesz przedstawicielstwa licznych firm, np. Alamo, Europcar, National czy Sixt Rent A Car.

- kurs taksówką - ich postój znajduje sie po wyjściu z hali odbioru bagażu, przy terminalu 1 i 2. Do centrum Meksyku dojedziesz w około 35 minut.

- przejazd autobusem - stacja autobusowa czynna jest całą dobę; przystanki ulokowano w sali D, przy terminalu 1 oraz 2. Ponadto możesz dojechać do pobliskich miast, m.in. Cuernavaca, Puebla, Toluca itd.

- wsiądź w metro - w pobliżu położona jest stacja metra Terminal Aérea Metro. Dojedziesz do centrum linią numer 5.

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – kiedy jechać?

W Mexico City panuje świetna pogoda niemal przez cały rok - należy unikać podróży jedynie w okresie huraganów, czyli od września do początku listopada. Poza tymi miesiącami jest tu zawsze ciepło, co stanowi idealne warunki do podróży. Wyróżnia się głównie dwa sezony - tzw. latynoamerykański, gdy trwają długie wakacje po świętach Bożego Narodzenia. Dlatego też od drugiej połowy grudnia po luty trwa w Meksyku wysoki sezon; tzw. europejski – wtedy zaś, od czerwca do sierpnia, podróżują tu Europejczycy oraz Amerykanie.

Warunki atmosferyczne doceniają także miłośnicy plażowania oraz sportów wodnych - warto wymienić choćby Puerto Escondido, które nazywane jest także rajem dla surferów, a nawet ich mekką. Dla nurkujących polecamy zaś Jukatan, szczególnie okolice Cozumel. Pacyfik zachwyca niemal ukrytymi plażami - im dalej od miasta, tym piękniejsze miejsca odkryjecie... Polecić można też niezwykle znaną riwierę Riviera Maya, gdzie znajdują sie odludne plaże z błękitnym morzem i niezwykle drobnoziarnistym piaskiem, a także zatokę Baja California, nieco odległe plaże na Półwyspie Dolnej Kalifornii.

Tanie loty z Warszawy do Mexico City – co oferuje Meksyk?

Meksyk, kościół św. Katarzyny w Coyoacan

Mexico City uchodzi za jedną z najbardziej fascynujących metropolii na całym świecie. Zachwyci się nią miłośnik archeologii, historii, ale także słonecznej pogody czy wyjątkowej kuchni. To miasto niemal legendarne – podróżni zwiedzają je, gdyż poszukują tej słynnej atmosfery. Warto ujrzeć także liczne niezwykłe zabytki wielu - często dawnych - kultur, a także zaznać prawdziwej rozrywki.

Rejon Zócalo: główny plac miejski w Mexico City, znajduje się na nim między innymi barokowo-klasycystyczna katedra miejska. Plac ten, zwany Plaza de la Constitución, jest też jednym z największych placów na świecie. Nazwa "Zócalo" oznacza "cokół" - pochodzi od postawionego tu w 1843 roku cokołu pod planowany pomnik niepodległości Meksyku. Nigdy jednak tu nie powstał...

Pałac Narodowy: mieści się na ww. placu, obecnie jest to siedziba władz Meksyku i Archiwów Państwowych.

Rozrywka: na jednym z największych placów na świecie podziwiaj też Starówkę. Na Zocalo tętni życie w ciągu dnia i nocy - organizowane są m.in. występy tancerzy concheros. W licznych lokalach zaś trwają imprezy do białego rana. Miejsce idealne dla spragnionych rozrywek. Każdy znajdzie coś dla siebie - organizowane są wielkie imprezy, koncerty, gdzie występują meksykańskie gwiazdy, ale i zwykłe lokalne występy, np. pokazy taneczne.

Muzeum Antropologiczne: można tu obejrzeć znaczne zbiory sztuki prehiszpańskiej, m.in. bazaltowy słoneczny kalendarz z wizerunkiem boga słońca Tomatiuha, eksponaty z historii plemion indiańskich (np. Zapoteków, Majów, Azteków), słynny pióropusz Montezumy, a także wiele posągów bogów.

Pałac Sztuk Pięknych w Palacio de Bella Artes ujrzysz niezwykłą kolekcję dzieł sztuki, ale to nie wszystko. Mianowicie w Mexico City jest aż ponad 150 różnych muzeów, ale też liczne teatry, galerie sztuki, Audytorium Narodowe itd.

Six Flags Mexico: największy park rozrywki w Ameryce Łacińskiej. Udaj się także do Chapultepec, najpopularniejszego parku miejskiego w Mexico City.

Katedra Matki Boskiej z Gwadelupe: Matka Boska z Gwadelupe to patronka chrześcijańskiego Meksyku; katedra to kolejna jedna z najważniejszych atrakcji. Przybywają tu pielgrzymi z całego świata, co jednak nie dziwi, gdyż katedra nazywana jest także najświętszym miejscem w Ameryce.

San Angel oraz Coyoacan: dzielnice z czasów kolonizacji; warto wybrać się tu na dłuższy spacer.

Ruiny Tenochtitlanu: Meksyk stanowi też raj dla archeologów oraz miłośników wykopalisk. Czeka Cię tu zwiedzenie ruin Tenochtitlanu, które zostały odkryte w zasadzie przez przypadek, kiedy to w 1978 roku pracownicy firmy energetycznej znaleźli płaskorzeźbę bogini Coyolxauhqui. Po jej odkopaniu archeolodzy odkryli też pozostałości po siedmiu piramidach - koniecznie zobacz Piramidy Słońca i Księżyca.

Plac Trzech Kultur: obejmuje on Tlatelolco, prehiszpańskie centrum, XVI-wieczny kościół, rynek miejski, ośrodek nawróceń Indian oraz kilka współczesnych budynków.

Chiapas: aby tu dojechać, trzeba opuścić granice Mexico City. Warto, gdyż można przepłynąć jednym z największych kanionów Ameryki Północnej, a także udać się na wyprawę po dżungli. Zadziwi Cię także przyroda - barwne ogromne motyle, a także baobaby dorównujące wysokością kościołom.

Tanie loty z Warszawy do Mexico City - krótka historia

Historia Meksyku sięga aż XIV w. - założyli go jeszcze Aztekowie, nazywając wtedy Tenochtitlan. Była to niewielka osada zamieszkiwana przez niespełna 100 tysiecy osób. Dopiero w 1522 roku Meksyk otrzymał prawa miejskie, a wyspa, gdzie początkowo znajdował się Tenochtitlan, została połączona z otaczającymi ją brzegami kompletnie osuszonego jeziora, stając się tym samym centrum współczesnego Meksyku.

Obecnie Mexico City to ogromna metropolia, jedna z największych aglomeracji miejskich - zaraz po Tokio oraz Seulu. Liczy aż około 22 miliony mieszkańców, co sprawia, że jest jednym z najbardziej zaludnionych miast świata. Aby dostać się z jednego końca miasta na drugi, należy pokonać ponad 100 kilometrów. Co więcej, granice Mexico City wciąż się powiększają, czyniąc to megalopolis naprawdę olbrzymią metropolią.