X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Edmonton Intl

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
12 paź 19 paź Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Edmonton Intl

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Edmonton Intl

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Edmonton Intl

Przewodnik po lotach Warszawa Edmonton Intl

Zaginięcie bagażu odprawianego z winy linii lotniczych - porady dla pasażera

Codziennie gubi się setki sztuk bagażu. Jeśli w trakcie Twojego lotu Warszawa - Edmonton (Edmonton Intl), Twój bagaż odprawiany nie pojawi się na taśmie, natychmiast udaj się do Biura Bagażu Zaginionego na lotnisku w Edmonton (Edmonton Intl) lub w Warszawa. Najistotniejsze kwestie bagażowe reguluje art.17 pkt 2 Konwencji Montrealskiej z 1999 r. i Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego 889/2002. Wspomniane dokumenty mówią o tym, że organizator lotu ponosi odpowiedzialność za szkody walizki  wyłącznie pod warunkiem, że zagubienie miało miejsce na pokładzie samolotu albo podczas załadunku przez obsługę lotniska oraz że podróżny ma prawo do starania się o zwrot pieniędzy za swoją stratę.

Zgłoszenie zagubionego bagażu, czyli prawa podróżującego

trzeba zacząć od poinformowania o zgubie i wypełnienia formularza Property Irregularity Report, czyli protokołu o nieprawidłowości mienia. Będzie on głównym dokumentem do reklamacji oraz uzyskania odszkodowania od organizatora lotu. Aby otrzymać PIR, okazujemy swój dokument tożsamości, bilet i obowiązkowo kwit bagażowy, który dostaliśmy w trakcie odprawy. Opisujemy wygląd torby z uwzględnieniem charakterystycznych cech, by przyspieszyć jego znalezienie. Warto dołączyć zdjęcie bagażu jeśli takie mamy zapisane w pamięci telefonu lub aparatu. Często już podczas sporządzania PIR dowiadujemy się, co się stało z bagażem i ile potrwa ściągnięcie na lotnisko w Warszawa - Edmonton (Edmonton Intl). Jeśli zapowiada się dłuższe oczekiwanie, podajemy adres hostelu, w którym planujemy się zatrzymać i swój telefon kontaktowy. Znaczna część linii lotniczych przywiezie nam zagubiony bagaż we wskazane miejsce. Również od klasy danej linii lotniczej zależy to, czy zaoferuje nam odszkodowanie za postawienie nas w niekomfortowej sytuacji. Jednak, nawet gdy przy informowaniu o zaginięciu torby nie usłyszymy takiej propozycji, warto upomnieć się o „pakiet ratunkowy” (komplet bielizny i podstawowe kosmetyki), którego zaoferowanie należy do dobrych praktyk linii lotniczych lub o pieniądze  na zakup tych rzeczy na własną rękę. Jeśli torba się nie odnajdzie, wtedy poszkodowany turysta  powinien w Biurze Bagażu Zagubionego dostać wskazówki jak postępować dalej.

Jak ochronić się przed zagubieniem torby na lotnisku?

Zanim wyruszysz do Warszawa - Edmonton (Edmonton Intl) zapoznaj się z zasadami przewoźnika regulujących kwestię zgłaszania roszczeń oraz zakres odpowiedzialności za bagaż. Poleca się zakup torby, która będzie rzucać się w oczy. W ramach bagażu odprawianego nie pakuj dokumentów, wszystkich pieniędzy czy potrzebnych lekarstw. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie odszkodowania od przewoźnika za zagubiony bagaż jest wykupienie konkretnego ubezpieczenia przed wyjazdem.