X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Hirtshals

już od 160 zł
12 lip 19 lip Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Dowolne miasto Dania

Bilety lotnicze

Dowolne miasto Dania
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Gdańsk
04 sie (wto)
WizzAir
Lot bezpośredni
Billund
08 sie (sob)
WizzAir
Lot bezpośredni
Kraków
10 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
14 sie (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
10 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
17 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
28 sie (pią)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
14 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kraków
31 sie (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Kopenhaga
14 wrz (pon)
Ryanair
Lot bezpośredni
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Hirtshals

Przewodnik po lotach Warszawa Hirtshals

Czym są turbulencje i czy są niebezpieczne dla pasażerów?

Planujesz podróż samolotem do Warszawa - Hirtshals ale boisz się turbulencji? Zanim zrezygnujesz z zakupu biletu na lot zapoznaj się, czy jest się czego obawiać. Turbulencje to burzliwe ruchy mas powietrza,podczas których samolot wpada w drgania, lekko zniża się. Turbulencji nie trzeba się obawiać,  ponieważ w łagodnej formie zdarzają się praktycznie za każdym razem i jest to zupełnie naturalne zjawisko.

Co powoduje turbulencje w trakcie lotu?

Wymienia się kilka powodów tworzenia się turbulencji w samolocie. Główną przyczyną jest ruch powietrza, który ulega nagłemu zakłóceniu, przede wszystkim w miejscach nałożenia się na siebie prądów powietrza  o przeciwnych kierunkach i prędkościach. Kolejną przyczyną są uskoki wiatru, czyli punkty, gdzie wiatr nagle zmienia kierunek lub prędkość. Zazwyczaj ma to związek z lotem na dużych wysokościach. Turbulencje powstają też często w czasie burz.

Rodzaje turbulencji

Piloci  dzielą turbulencje na kilka rodzajów w zależności od ich gwałtowności. Najogólniej występują ich trzy rodzaje, a mianowicie turbulencje o niskiej sile, w trakcie których samolot opada maksymalnie do około jednego metra i praktycznie są niezauważalne przez podróżujących , średnie turbulencje, w trakcie których samolot zniża się o kilka metrów, a turyści znacząco je odczuwają. Ostatnim rodzajem są silne turbulencje, podczas których samolot gwałtownie opada maksymalnie 30 metrów i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pasażerów bez założonych pasów bezpieczeństwa. Szczególnym typem turbulencji a zarazem najgroźniejszym dla turystów jest Clear Air Turbulence, czyli turbulencja w czystym powietrzu, niemożliwa do wypatrzenia i wykrycia.

O czym należy pamiętać, aby nieprzyjemności związane z turbulencjami nie zniszczyły wspomnień z lotu  Warszawa - Hirtshals?

Chcesz polecieć samolotem do Warszawa - , lecz obawiasz się turbulencji, dlatego w trakcie rezerwacji biletu Warszawa - Hirtshals samodzielnie wybierz miejscówki w samolocie. Eksperci od lotów lotniczych wskazują, że wszelkie gwałtowne ruchy samolotu będą najmniej odczuwalne na fotelach znajdujących się przy skrzydłach. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to mieć zapięte pasy przez całą podróż.