X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Kathmandu

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Kathmandu

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Kathmandu

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Kathmandu

Przewodnik po lotach Warszawa Kathmandu

Przewodnik po lotach Warszawa-Katmandu

Tanie loty do Katmandu

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – rezerwuj bilety z FRU.PL!

Tanie bilety lotnicze jedynie na FRU.PL! Wybierasz się w podróż do Nepalu? Atrakcyjne ceny na przelot na trasie Polska-Katmandu zarezerwujesz dzięki naszej wyszukiwarce lotów. Poznaj jej możliwości i skorzystaj z bogatej oferty lotów. Z nami udasz się wszędzie - m.in. do Nepalu. Wybierz propozycję danego przewoźnika i podróżuj - oto rozkład lotów do Katmandu na cały tydzień. Zarezerwuj tanie bilety lotnicze jeszcze dziś.

Podróż samolotem z Warszawy do Katmandu zajmuje ok. 25h 15min, jeśli weźmiemy pod uwagę najszybsze z aktualnie oferowanych lotów. Co prawda dokładny czas będzie się różnił w zależności od wybranego przez Ciebie połączenia i przewoźnika - wpływa na to m.in. liczba przesiadek. Najtańszy lot na trasie Polska-Nepal kupisz na FRU.PL już od 2438 zł.

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – wyszukiwarka tanich biletów

Aby znaleźć tanie bilety lotnicze, zaplanuj podróż do Katmandu na długo przed wylotem - najlepiej nawet 3 miesiące wcześniej. W ten sposób zwiększasz swe szanse na zakup biletu w atrakcyjnej cenie. Wejdź na stronę FRU.PL, a następnie wybierz wyszukiwarkę lotów. Wpisz w poszczególne wymagane pola konkretne informacje, aby znaleźć lot odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – oferta linii lotniczych

Na trasie Warszawa-Nepal różni przewoźnicy oferują przeloty - poznaj listę dostępnych połączeń. Wśród nich z pewnością wybierzesz odpowiednie dla siebie - w dobrej cenie, dogodnym terminie, z wygodną przesiadką itd. Zarezerwuj tani bilet do Katmandu już teraz na FRU.PL.

Lista linii lotniczych obsługujących trasę Warszawa-Katmandu:

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – loty alternatywne

Mimo że lista lotów jest długa, możesz nie znaleźć propozycji odpowiedniej dla siebie. W takim układzie weź pod uwagę też przeloty alternatywne. Masz różne opcje do wyboru - zmień miasto wylotu, zdecyduj się na podróż w innym terminie, ewentualnie poleć w inne miejsce. Od razu zobacz planowane loty w innym terminie, a porównasz ich ceny. Może się okazać, że nieduże przesunięcie terminu obniży cenę. Jeśli zaś zdecydujesz się na podróż za 2 lub trzy miesiące - na pewno zaoszczędzisz. Pamiętaj, że bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie szybko się sprzedają. Nie od dziś wiadomo, że ich cena rośnie, im bliżej wylotu.

Do Katmandu dostępne są też loty z:

Jeśli potrzebujesz pomocy czy porady - prosimy o kontakt z Centrum Rezerwacji FRU.PL! Zadzwoń pod nr 22 201 11 99, a nasi konsultanci chętnie udzielą Ci wsparcia.

Rozważ też atrakcyjne cenowo bilety do innych destynacji - oto ich lista, dzięki której może znajdziesz inspirację.

 

Sprawdź loty z Warszawy do innych miejsc:

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – lotnisko w Katmandu

W Katmandu znajduje się największe lotnisko w Nepalu, czyli międzynarodowy port lotniczy Tribhuvan International Airport - tylko nieco ponad 5 km od centrum. Jest to zarazem główny węzeł linii lotniczych Nepal Airlines. W ciągu roku obsługuje on ponad 2 miliony pasażerów. Właśnie tu trafiają wszyscy praganący zwiedzić Katmandu, ale także odkryć inne uroki całego Nepalu.

Początkowo lotnisko działało jako Port lotniczy Gauchar, którego nazwa pochodzi od obszaru Katmandu, w którym się ono znajduje. W 1955 roku lotnisko oficjalnie otworzył król Mahendra. Zmienił też jego nazwę na Port lotniczy Tribhuvan, upamiętniając tym samym swego ojca. Z kolei od 1964 roku lotnisko nazywa się Tribhuvan International Airport.

Aby dojechać do centrum, najlepiej zdecydować się na kurs taksówką lub zarezerwować wcześniej transfer w hotelu. Można też skorzystać z usług miejscowych - lokalnych przewodników, którzy zapewniają zarówno transfer, jak i wyprawę po Nepalu czy okolicy.

Tanie loty z Warszawy do Katmandu – co koniecznie zobaczyć?

Katmandu, kalsztor na przedmieściach Katmandu

Katmandu to cudowna stolica Nepalu, położona w środkowej części kraju, w Dolinie Katmandu. To zarazem najważniejsze, a także największe miasto w Nepalu. Wraz z miastami Patan i Bhaktapur tworzy ogromną - ponadmilionową - aglomerację miejską. To jednak nie wszystko - słynie też jako zdecydowanie jedne z najbardziej klimatycznych i pięknych miast Azji. Wybierz się do Katmandu, miasta cudów, istniejącego ponad dwa tysiące lat. Miasto założone zostało jeszcze w 724 roku pod nazwą Kantipura - współczesna nazwa obowiązuje zaś od 1593 roku. Co więcej, często odniesiesz wrażenie, że od tej pory nic się tu nie zmieniło, aby po chwili - tuż obok - dać się zaskoczyć śladom nowoczesności. Kontrasty Katmandu są niesamowite - poznaj je, podróżując z FRU.PL.

Stolica azjatyckiego państwa Nepal znajduje się na wysokości 1355 m n.p.m. w środkowej części kraju, tuż u podnóża Himalajów. Zachwycisz się przyrodą, cudownymi krajobrazami - w samej dolinie Katmandu odkryjesz aż siedem atrakcji wpisanych na Listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Ponadto w mieście płyną też rzeki - Bishumati oraz Bagmati. Turyści przebywający w Katmandu polecają dzielnicę Thamel - tu znajduje się wiele hoteli - o różnym standardzie, sklepów, restauracji, targowisk z pamiątkami czy sprzętem do górskich wypraw. Te ostatnie są wielką atrakcją turystyczną - w sam raz dla preferujących aktywny tryb życia.

Niezwykłe wrażenie zrobią też na Tobie świątynie hinduistyczne i buddyjskie na Starym Mieście. Do najsłynniejszych należy z pewnością świątynia hinduistyczna - właściwie kompleks świątyń śiwaickich - położona tuż nad brzegiem Bagmati, czyli Paśupatinath Mandir. Inny piękny kompleks takich świątyń znajduje się też m.in. w Katmandu Durbar Square, Bhaktapur Durbar Square oraz Patan Durbar Square. Buddyjskie zaś to m.in. Swayambhunath Stupa oraz Boudhanath Stupa. Wystarczy wspomnieć, że nie tak dawno - ok. 100 lat temu - w Dolinie Katmandu było ponoć nie mniej świątyń niż domów.

Świątynia Małp: Swajambhunath to kompleks świątyń zarówno hinduistycznych, jak i buddyjskich. Położony na szczycie wzgórza, wymaga pokonania 365 kamiennych schodków. Po drodze mija się 12 zwierząt z kalendarza tybetańskiego, a następnie wkracza do królestwa małp. Zamieszkują one północno-zachodnią część świątyni.

W całym Katmandu jest masa targowisk - codziennie odbywa się handel. Niezwykły hałas, barwny korowód, ceremonie religijne, wyjątkowo oryginalne odgłosy instrumentów, ale i dźwięki dzwonków rikszarzy, mieszanina języków - to tylko kilka z elementów tutejszej bogatej kultury, ale i tradycji. Dzięki temu po Katmandu można spacerować bez końca - godzinami, od dnia do nocy, przez kilka dni i wciąż odczuwać niedosyt, wciąż coś odkrywać, czegoś doznawać. Co ciekawe, miasto przyciąga turystów już od dawna - miłośników przyrody, gór, egzotyki, ale i pewnej pierwotności. Poza zwykłymi turystami na szlaku można spotkać prawdziwych podróżników, a także szukających mocnych wrażeń czy... potomków hipisów. Dziś jest ich mniej, ale w sezonie dzielnica Thamel wciąż przypomina dawne hippiskie czasy...

Dolina Katmandu: Katmandu jest bogato otoczone wzgórzami, leży w malowniczej dolinie stanowiącej kolebkę kultury nepalskiej. Poza stolicą warto udac się na wyprawy po dolinie i podziwiać widoki, szczyty oraz faunę i florę. Udaj się ponadto do stacji górskich - np. Nagarkot, Khulikhel czy Kakani. W Dolinie Katmandu podobno znajduje się najwięcej świątyń i stup (najwyższa ich koncentracja na jeden kilometr kwadratowy) na całym świecie.

Patan i Bhaktapur: miasta godne uwagi poza damą stolicą. W otoczeniu Katmandu jest wiele miejsc godnych uwagi - między innymi także starożytne miasta Patan i Bhaktapur oraz miejscowości mniej znane, ale nie mniej ciekawe. Zachwyt budzą głównie te położone z dala od popularnych szlaków turystycznych oraz wielkich aglomeracji. Warto opuścić Katmandu, aby zobaczyć te miejsca, poczuć ich niezwykły klimat, a nawet w nich przenocować. Niewielka odległość dzieli Cię od serca przyrody, dlatego też nie wahaj się korzystać. Ponadto można podróżować na rowerze, ew. rikszą czy publicznymi autobusami, które są tutaj bardzo tanie.

Ponadto do najważniejszych zabytków Katmandu należą także m.in. Katmandu Durbar Squre, a na nim pałac królewski Hanuman Doka, Bhaktapur, Patarn Durbar Square oraz stupy Swayambhu i Bodnath.

Tanie loty z Warszawy do Katmandu - sezon i pogoda

W Katmandu turystów zawsze jest pełno, gdyż do Nepalu można podróżować niemal o każdej porze roku, gdyż pogoda jest stosunkowo stabilna. Najlepiej jednak nie wybierać się tu w porę monsunową (od przełomu maja oraz czerwca do października). Z kolei tuż po jej zakończeniu następuje najlepsza pogoda dla podróżujących tu dla wspinaczek górskich - docenisz rześkie i przejrzyste powietrze, a także doskonałą widoczność. Najmniejszy ruch turystyczny przypada na zimę - styczeń oraz luty są chętnie wybierane przez tych, którzy nie lubią tłumu lub chcą zaoszczędzić na biletach oraz hotelu. Pamiętaj jednak, że w zimie są znaczne wahania temperatury - w nocy może być dość chłodno, gdyż temperatura spada wtedy poniżej zera, a z kolei w dzień mocno świeci słońce. Trzeba też zwrócić uwagę na duże różnice wysokości w konkretnych regionach - warto wziąć to pod uwagę, pakując torbę. Zabierz ubrania odpowiednia na żar tropików, ale także śnieg, a nawet lekki mróz.