X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Krabi

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
25 kwi 02 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Krabi

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Krabi

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Krabi

Przewodnik po lotach Warszawa Krabi

Tanie loty z Warszawy do Krabi – bilety z FRU.PL!

Wybierz się w podróż z Warszawy do Tajlandii - dokonaj rezerwacji na tani lot Warszawa Krabi. Porównaj poszczególne propozycje z oferty licznych przewoźników, w czym pomoże Ci wyszukiwarka lotów FRU.PL. Ciesz się najlepszymi promocjami i podróżuj.

Aby znaleźć tani bilet do Krabi, zacznij go szukać nawet trzy miesiące przed planowanym wylotem. Określ miasto wylotu, cel podróży, datę oraz liczbę pasażerów i wybierz swój lot. Sprawdź też zaplanowane połączenia w innym terminie, gdyż może to mieć wpływ na cenę. W razie pytań skontaktuj się z Centrum Rezerwacji FRU.PL - zadzwoń pod nr 22 201 11 99, aby skorzystać z pomocy naszych konsultantów.

Tanie loty z Warszawy do Krabi – oferta linii lotniczych

W ofercie wielu przewoźników są loty na trasie Warszawa-Krabi. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada, a następnie zarezerwuj bilet do Krabi na FRU.PL.

Lista linii lotniczych obsługujących trasę Warszawa-Krabi:

Krabi, plaża Railay

Tanie loty z Warszawy do Krabi – inne propozycje

Jeśli na powyższej liście nie ma lotu, który by Ci odpowiadał - weź pod uwagę jeszcze loty alternatywne. Możesz zobaczyć planowane loty z innego miasta, z dodatkową przesiadką, w innym miesiącu, a ostatecznie - w inne miejsce. Znajdź bilety w atrakcyjnej cenie.

Do Krabi dostępne są loty także z miast:

Brak miast spełniających kryteria.

Pozwól się zainspirować - z Warszawy możesz udać się także do:

Zobacz też pozostałe tanie loty do Tajlandii - do Bangkoku, na Phuket czy do Chiang Mail.

Tanie loty z Warszawy do Krabi – lotnisko w Tajlandii

Dojazd na lotnisko

Lotnisko na Krabi może Cię zdziwić - jest nieduże, położone niemal w środku dżungli. Większość podróżnych to turyści spragnieni słońca oraz zwiedzania Tajlandii - głównie jej zachodniej strony. Port od centrum oddalony jest o ok. 15 km, a możliwości dojazdu jest kilka. Swoje usługi chętnie oferują miejscowi, jeśli jednak macie obawy przed taką podróżą, zdecydujcie się na taksówkę lub autobus. Transport jest jednak bardzo drogi... Bilety na przejazd do centrum miasta, na plażę lub na prom są w sprzedaży na lotnisku. Na najsłynniejsze plaże - Ao Nang oraz Railay - dojedziesz w niecałe 30 minut. Jak będziesz wracać z podróży, często można dotrzeć na lotnisko, korzystając z lokalnych biur podroży, czyli po prostu usług miejscowych pośredniczących w wycieczkach czy transferach. Z nimi zaś warto się targować. Możesz też udać się do innych miast, wsiadając w odpowiedni autobus - w 10 godzin dojedziesz do słynnego Bangkoku, a w trzy do Surat Thani.

Tanie loty z Warszawy do Krabi – wyleguj się na plaży

Tanie loty do Krabi

Region Krabi stanowi jeden z głównych celów podróży do Tajlandii. Położenie na zachodnim wybrzeżu półwyspu Malajskiego kusi turystów spragnionych baśniowych krajobrazów i odpoczynku na łonie przyrody. Aktywni także znajdą dla siebie liczne atrakcje - m.in. szlaki do wędrówek czy możliwość uprawiania sportów wodnych.

Krabi stanowi stolicę prowincji, choć wygląda dość niepozornie - jak nieco większa wioska rybacka. Dla turystów jest świetnym punktem wypadowym do licznych miast czy plaż Tajlandii, a także wygodną bazą noclegową i ważnym punktem komunikacyjnym między miastami, hotelami, wyspami oraz plażami. Spodoba Ci się położenie miasta - ciągnie się ono mianowicie wzdłuż rzeki Krabi, a otoczone jest lasem namorzynowym.

Miasto Krabi, według odkryć archeologów, może być też jedną z najstarszych osad w kraju. - wskazują na to m.in. znaleziska kamiennych narzędzi, biżuterii, prehistorycznych malowideł oraz szkieletów odnalezionych pośród skał. Prowincję tę dzieli się na osiem okręgów, a w ich granicach są też okręgi mieszczące się na ponad 130 wyspach i wysepkach.

W Krabi można się idealnie zrelaksować - miasto nie podąża za współczesnością, nie tętni szalonym życiem, lecz zapewnia spokój i wypoczynek pośród cudów natury. Z kolei aby dostać się na plażę, trzeba pokonać kilka kilometrów. Dojazd na pobliskie wybrzeże zapewniają autobusy, jak i liczni przewoźnicy prywatnymi łódkami. Od zachodu Krabi otacza Morze Andamańskie, gdzie leżą szerokie plaże ze złotym piaskiem, a także turkusowe morze zachwycające rafami koralowymi. Pośród prowincji leżą w dodatku urocze wysepki, lasy mangrowe, wodospady, gorące źródła - gdzie temperatura sięga aż 40°C - oraz jaskinie...

Khao Khanap Nam: symbol stolicy prowincji to dwie strzeliste skały o wysokości 100 metrów. W ich wnętrzu znajdują się jaskinie ze stalaktytami oraz stalagmitami. Między skałami płynie zaś rzeka Krabi, dodając miejscu uroku. Khao Khanap Nam oddalony jest o ok. kwadrans spacerem od Chao Fah Pier – przystani i głównego placu w mieście. Dopłyniesz tu łodzią - wynajętą lub z przewodnikiem.

Miasteczko Krabi to także wymarzona baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcji okolicy - możesz skorzystać z jedno- lub kilkudniowej wycieczki oferowanej przez liczne miejscowe biura. Wsiądź m.in. na długą łódź, aby dopłynąć na wyspy Ko Phi Phi i Ko Lanta.

Tanie loty z Warszawy do Krabi – tradycje

Mieszkańcy Krabi oraz okolic są niezwykle gościnni - jeśli nawet nie mają się czym dzielić, i tak to uczynią. Chętnie pomagają zagubionym turystom, oferują - często już odpłatnie - swe usługi. W regionie tym żyje na stałe wielu imigrantów, co różnicuje ludność prowincji etnicznie. Mimo to wszyscy mieszkają zgodnie z tradycją - w zgodzie, pozostając otwartymi na siebie.

W społeczeństwie kobiety zajmują wysoką pozycję i cieszą się ogromnym szacunkiem. Mają w zasadzie takie same przywileje, jak i mężczyźni - biorą udział w spotkaniach, negocjują w transakcjach handlowych itd.

W Krabi czekają Cię też zakupy - to istny raj dla amatorów rękodzieła. Do lokalnych produktów, które można kupić jako upominki z podróży należą m.in.: jedwabne szale, ręcznie szyte hamaki, biżuteria z szafirów, bransoletki z rubinami. Ogromną popularnością cieszą się także ratanowe meble wyplatane z dodatkiem drzewa różanego - aż żal, że nie można ich łatwo przewieźć samolotem. Na pocieszenie można zaś kupić naczynia - np. misy.

Tanie loty z Warszawy do Krabi - pogoda i nurkowanie

Cudowna pogoda trwająca cały rok oznacza idealne warunki do plażowania, ale także nurkowania. W Krabi wyróżnia się tylko dwie pory roku, czyli suchą i deszczową. Pora sucha przypada na okres od listopada do marca - charakteryzuje ją niska wilgotność powietrza oraz przyjemne temperatury. Warto wtedy udać się na Krabi, aby aktywnie wypocząć - zwiedzając, podróżując, wybierając się na liczne wycieczki. Z kolei we wrześniu oraz październiku można trafić na obfite opady deszczu oraz burze - w zasadzie od czerwca do października to w Tajlandii trwa pora deszczowa. Rzadko jednak zdarza się, aby deszcz padał przez cały dzień. Pora deszczowa jest idealna dla osób unikających natłoku turystów i wysokich cen. Ponadto rekompensuje widokami, gdyż budzi się do życia przyroda - soczysta zieleń, kwitnące drzewa...

Mimo to przyjmuje się, że najlepiej wybrać się do Tajlandii w porę ciepłą i suchą, mimo że nazywana jest przez mieszkańców także chłodną. Od listopada do lutego panuje najpiękniejsza pogoda i dobre temperatury - mniej więcej od 28 do 32ºC. Mimo to trzeba pamiętać, że na terenach górzystych temperatura może gwałtownie spaść. To najlepszy czas na intensywne zwiedzanie Tajlandii. Wtedy też czynne są już parki narodowe, które w porze deszczowej bywają zamknięte dla turystów.

Ten raj dla miłośników nurkowania zapewnia im wspaniałe rafy koralowe, malownicze wysepki, błękitne laguny i niezwykłą podwodną faunę i florę. Działa tu wiele punktów i szkółek nurkowania - możesz wykupić kurs, zorganizowaną wycieczkę do raf koralowych czy na nieco oddalone wyspy albo plaże. Obserwatorzy życia pod wodą chętnie przybywają tu niezależnie od pory roku - Krabi to jedno z tych miejsc, do których zawsze warto podróżować.