X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Kuala Lumpur

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Kuala Lumpur

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Kuala Lumpur

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Kuala Lumpur

Przewodnik po lotach Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, jaskinie Batu

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur

Na poszczególnych trasach międzykontynentalnych loty z Warszawy do Kuala Lumpur to jedno z egzotycznych połączeń, cieszące się dużą popularnością dzięki stosunkowo niskim cenom i atrakcyjności. To stolica, największe i najważniejsze miasto Malezji. Wybierają się tu głównie podróżni poszukujący prawdziwych wrażeń, ale także zwykli turyści - Kuala Lumpur znajduje się w środkowej części Półwyspu Malajskiego, tworzy wydzielony dystrykt - enklawę na terenie stanu Selangor. Do Kuala Lumpur znajdziesz wiele połączeń zarówno z Warszawy, jak i z innych miast europejskich. Ceny lotów z Warszawy do Kuala Lumpur zaczynają się od 1665 zł. Czas podróży do Kuala Lumpur zajmie co najmniej 25h 0min - czas podróży zależy od linii lotniczej.

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – kup bilet na FRU.PL!

Zrób rezerwację wybranego biletu lotniczego do Kuala Lumpur, korzystając z wyszukiwarki FRU.PL. Porównaj ofertę licznych przewoźników, wybierz dogodne dla siebie połączenie i podróżuj.

Aby kupić tani bilet do Kuala Lumpur, najlepiej zaplanuj wylot nawet do trzech miesięcy przed planowanym terminem. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z Centrum Rezerwacji FRU.PL - zadzwoń pod nr 22 201 11 99 lub wyślij e-mail, aby nasi konsultanci mogli udzielić Ci informacji. Lataj tanio z FRU.PL!

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – linie lotnicze

Loty na trasie Warszawa-Kuala Lumpur znajdziesz w ofercie wielu przewoźników - także tzw. tanich linii. Wybierz swój bilet do Kuala Lumpur z FRU.PL.

Lista linii lotniczych obsługujących trasę Warszawa-Kuala Lumpur:

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – inne propozycje

Sprawdź też loty alternatywne - możesz zaplanować wylot z innego miasta, z dodatkową przesiadką, ostatecznie - w innym terminie.

Do Kuala Lumpur linie lotnicze oferują połączenia z kilku miast Polsce, nie tylko z Warszawy:

Zobacz też bilety w atrakcyjnej cenie do innych destynacji. Z Warszawy masz szerokie możliwości:

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – lotnisko KLIA I

W Kuala Lumpur są trzy lotniska - KLIA, KLIA 2 oraz Subang Airport. Podróżni raczej wylądują na którymś z dwóch pierwszych. Mają podobne nazwy, lecz nie leżą one blisko siebie - zwróćcie uwagę, gdzie wyląduje Wasz samolot. Z KLIA dojedziecie w trzy minuty szybkim pociągiem na KLIA II - bilet kosztuje 2 RM.

Kuala Lumpur International Airport - potocznie zwany KLIA I - stanowi główny międzynarodowy port lotniczy oddalony ok. 45 km od Kuala Lumpur. Znalazł się na 13 pozycji w rankingu najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie, a na 7 na liście najbardziej ruchliwych międzynarodowych portów lotniczych w Azji.

Dojazd do centrum zapewniają środki transportu publicznego. Najszybsze są nowoczesne pociągi KLIA Ekspres ERL jadące bezpośrednio do centrum. Podróż do głównej stacji kolejowej KL Sentral zajmie 28 minut, a za bilet w jedna stronę zapłacisz 35 RM. Z kolei KLIA Transit kursuje do KL Sentral, zatrzymując się po drodze na trzech przystankach. Podróż trwa 35 minut. Pociągi kursują co 30 minut, a bilet kosztuje 35 RM (są też bilety ulgowe). Aby dostać się na peron, należy zjechać na dolny poziom lotniska. To wygodna, ale i droga opcja - jeśli podróżujesz w grupie - np. z rodziną - lepiej zdecydować się na taksówkę.

 

Na przejazd z lotniska do centrum taksówką wydasz ok. 100-150 RM - można kupić też tzw. prepaid taxi w budce przy głównym wyjściu.

 

Możesz też wybrać autobus - ekspresowy lub lokalny. Odjeżdżają one do Kuala Lumpur, Nilai KTM Komuter Station i Subang. Dworzec autobusowy znajduje się na parterze Bloku C. Bilety są znacznie tańsze niż na pociąg - ich cena zależy od wybranej linii oraz przystanku.

Na lotnisku znajduje się też ogromna strefa parkingowa - warto wypożyczyć samochód i udać się w podróż po Malezji. Przy terminalu znajdziesz piętrowy parking, a nieco dalej także parking odkryty. Dojedziesz na niego bezpłatnie lotniskowym busem.

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – lotnisko KLIA II

To nowoczesne lotnisko działa dopiero od 2014 roku i obsługuje jedynie linie budżetowe - np. Air Asia, Cebu Pacific, TigerAir i Malindo Air. Port jest ogromny, znajduje się na nim równie duże centrum handlowe. Są niedrogie restauracje, bezpłatne Wi-Fi, a znaczną część lotniska wyłożono wykładziną. Liczni podróżni po prostu wypoczywają, czekając na lot. Są też dostępne bezpłatne leżanki - trzeba jednak zarezerwować sobie miejsce.

Dojazd do centrum zapewnia m.in. szybka kolej KLIA Express ERL - należy udać się na peron na dolnym poziomie lotniska. Podróż do głównej stacji kolejowej KL Sentral zajmuje pół godziny, a kosztuje 35 RM.

Autobusem zaś dojedziesz do stacji KL Sentral w godzinę, a za bilet zapłacisz tylko 10 RM. Bilety kupisz w budce – kierowcy nie prowadzą sprzedaży biletów.

Z kolei kurs taksówką to wydatek ok. 100-150 RM - można kupić tzw. prepaid taxi w jednej z budek przy wyjściu.

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – główne atrakcje

Tanie loty do Kuala Lumpur

Kuala Lumpur - przepiękne miejsce dla miłośników egzotyki. Codziennie możesz odkrywać jego piękno, mając jednak świadomość, że w niektóre miejsca i tak nie dotrzesz - dojazd transportem publicznym jest niemożliwy. Jednak to właśnie dzięki temu ta część świata zachowuje swój niepowtarzalny urok. Co więcej, to bardzo wielokulturowe miejsce - w Malezji żyją razem Malajowie - wyznawcy islamu, Chińczycy, hinduska mniejszość, kilka plemion.

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć w centrum, na stacji głównej KL Sentral, gdyż stanowi ona zarazem główny węzeł przesiadkowy. W punkcie informacji turystycznej otrzymacie mapki okolicy, ulotki reklamujące liczne atrakcje oraz rozkład jazdy kolejki LRT i Monorail.

Muzeum Narodowe: zanim jednak wsiądziesz w pociąg, wejdź do muzeum. Położone jest niezwykle blisko dworca, otwarte jest codziennie, a bilet kosztuje 5 RM. W czterech salach ujrzycie historię Malezji - od pierwszych osad w dżungli, przez czasy kolonizacji, do odzyskania wolności. Często można także trafić na wystawy czasowe, sezonowe.

Meczet narodowy: dojedziesz tu taksówką lub pociągiem LRT 1 z KL Sentral do stacji do Pasar Seni, a następnie przejdziesz spacerem ok. 10 minut. Ten słynny meczet z niebieskim dachem jest udostępniany zwiedzającym poza godzinami modlitw. Można też wypożyczyć tu długą spódnicę lub spodnie oraz szale.

Museum of Islamic Arts: bardzo nowoczesne i piękne muzeum, gdzie ujrzycie makiety największych zabytków muzułmańskich, kolekcję biżuterii z licznych krajów muzułmańskich czy ręcznie malowane wydania Koranu.

Bird Park: spacerem z meczetu narodowego dojdziesz w pięć minut do Perdana Lake Gardens. To piękne i zielone miejsce, gdzie można oglądać różne gatunki ptactwa, ale i małpy swobodnie skaczące z drzewa na drzewo. Bilet jest drogi - 48 RM – ale za podziwianie największego parku w Azji z tropikalnymi ptakami warto tyle zapłacić. Ujrzysz tu również słynnego Hornbilla, symbol Malezji. Nie zdziw się, jeśli podejdzie do ciebie jakiś ptak - poczęstuj go ziarnem, które kupisz przy wejściu. Organizowane są ponadto pokazy i liczne atrakcje, o których możesz przeczytać na stronie internetowej parku.

Inne ogrody oraz parki: jeśli kochasz przyrodę, w Malezji czeka Cię wiele miejsc wprost zachwycających, m.in. planetarium, park jeleni oraz motylarnia. W parku zobaczysz m.in. zwierzę Mousedeer żyjące w Malezji. Jeśli zaś interesujesz się roślinami, udaj się do ogrodów z orchideami, storczykami i hibiskusami kwitnącymi w tych warunkach klimatycznych cały rok. Ujrzysz tu ponad dwa tysiące gatunków samego hibiskusa – narodowego symbolu Malezji. Ogrody są położone naprzeciw Parku Ptaków.

Rzeka świetlików: wycieczka obowiązkowa wieczorem – widok i wrażenie niezapomniane.

Wieże Petronas: przyjedź też do KLCC - wież Petronas, do serca centrum. To niezwykle słynne miejsce, robi wrażenie głównie wieczorem, pięknie podświetlone - z fontannami i jeziorkiem. Zjesz tu kolację przy klimatycznej muzyce, zrobisz zakupy, będziesz podziwiał niezwykły widok. Kupisz tu również produkty z lokalnym owocem zwanym durianem - np. lody durianowe czy ciastko z kremem durianowym. Durian w Azji słynie jako król owoców - są tajemnicze, trudno dostępne poza Malezją, a ponadto... śmierdzące! Smakuje nieco jak owocowa cebula - tego koniecznie trzeba spróbować.

Jeśli jednak chcesz cieszyć się najpiękniejszym widokiem na miasto, udaj się na wieżę Menara KL - wjazd kosztuje jednak 49 RM.

Akwarium w KLCC: w budynku targowym tuż przy wieżach Petronas. Zobaczysz na własne oczy rekiny oraz inne stwory morskie. Niesamowite wrażenie daje także spacer tunelem - można się poczuć niemal jak na spacerze pod wodą.

Baru Caves: jaskinie przerobione na hinduistyczne – zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Przy wejściu powita Cię rzeźba boga Hanumama. W styczniu odbywa się tu święto Thaipusam, największe i najbardziej krwawe święto w roku. Czeka Cię wspinaczka po ok. 200 schodach do jaskini Batu, lecz po drodze towarzyszyć będą małpy. Uważaj więc na swoje jedzenie! Warto też udać się do Dark Cave - wypożycz latarkę, kask i przewodnika, który zabierze Cię do jaskini, pokaże pająki oraz węże... W pobliżu jest także minizoo oraz kilka świątyń.

Temple of Fine Arts: ośrodek sztuki indyjskiej w Brickfields. Możesz się tu wybrać na indyjską sztukę, pokaz tańca czy koncert muzyki tradycyjnej.

Thean Hou Temple: niezwykle piękna chińska świątynia położona malowniczo na wzgórzu, skąd można podziwiać widok na miasto. Tu odbywają się niezwykłe modlitwy, tu dowiesz się też, spod jakiego jesteś znaku zodiakalnego wg chińskich założeń, a także ujrzysz taniec lwa (w styczniu). Ponadto za 1 RM można kupić wróżbę - są one po angielsku.

Spacer po Dzielnicy Chińskiej: spacer po tej dzielnicy warto zacząć od Masjid Jamek, jednego z najstarszych meczetów, następnie udaj się na rynek z wieżą zegarową z 1937 r. Ponadto w weekendy na Petaling Street odbywa się targ.

Bazar indyjski: warto udać się na indyjski bazar na początku dzielnicy, niedaleko KL Sentral. Zwykle handel trwa od południa do późnego wieczora. Kupisz tu m.in. lokalne rzemiosło, warzywa oraz niezwykłe owoce.

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur - kiedy jechać?

Malezja składa się z trzech obszarów - Malajów, Sarawaku i Sabah, toteż pogoda zależna jest od regionu. Ogólnie w Malezji panuje klimat równikowy, zbliżony nieco do klimatu tropikalnego, toteż temperatury powietrza są zawsze wysokie - średnia temperatura wynosi 28°C. Pory deszczowe zależą od regionu, lecz opady atmosferyczne występują przez cały rok, choć latem są niewielkie. Z kolei malezyjskie tropiki czekają Cię na wschodzie - w Sabah oraz Sarawak - panuje tu niemal tropikalny klimat.

Przede wszystkim pamiętaj, że jeśli nie wybierasz się do Malezji na dłużej niż 90 dni, nie musisz starać się o wizę. Wystarczy paszport, lecz musi być ważny jeszcze co najmniej przez sześć miesięcy. Do Malezji najlepiej wybrać się w czasie od czerwca do sierpnia, czyli w środku lata. Panuje tu klimat równikowy, miejscami tropikalny, dlatego też lato jest wyjątkowo słoneczne. Mimo to wysokie temperatury – od ok. 25°C do 35°C - czekają tu cały rok. Z kolei opady zdarzają się od marca do maja, a także od września do listopada - na Zachodzie, a od listopada do marca - na Wschodzie. Co prawda w tzw. porze suchej też możesz trafić na gwałtowne burzowe wyładowania czy deszcze. Nie będą jednak trwać one długo.

Tanie loty z Warszawy do Kuala Lumpur – smaki Malezji

W Malezji zjesz niezwykle smaczne dania - bardzo oryginalne i pobudzające kubki smakowe różnorodnymi smakami, niezwykłymi przyprawami, ale i aromatem. To dania typu fusion, podobno najlepsze na świecie - od wieków łączy smaki kuchni indyjskiej, japońskiej oraz chińskiej. Tradycyjny posiłek zjesz rękami, a podany zostanie na liściu bananowca. W ten sposób skosztujesz m.in. tradycyjnego ryżu z curry, regionalnych warzyw w towarzystwie słodkawego chutneya oraz kilku sosów. Sposób doprawiania przypadnie do gustu zwolennikom ostrych smaków. Poniżej polecamy kilka potraw, choć tu doprawdy warto spróbować wszystkiego...

Zupa laksa: warzywna zupa podawana zwykle na śniadanie, gdyż jest bardzo sycąca. Jej przygotowanie opiera się na specjalnej paście ze świeżych składników, bulionu, mleczka kokosowego. Jako dodatki - makaron ryżowy, kiełki fasoli mung czy jajko.

Panang laksa: to wersja rybna zupy.

Nasi Lemak: najpopularniejsze danie śniadaniowe - ryż gotowany w wodzie oraz mleczku kokosowym, kawałkiem trawy cytrynowej, liściem pandamu. Serwowany ze świeżym sambalem i dodatkami – np. jajkiem, ogórkiem czy suszoną rybą.

Ryż grillowany w liściu bananowca: niezwykły smak w niezwykłym opakowaniu. Gotową potrawę owija się liściem, otrzymując paczuszkę na drugie śniadanie.

Roti canai: cienki i kruchy placek z południa Indii. Smaży się go na mocno rozgrzanej patelni i podaje z miseczką sosu curry.

Char Kway Toew: makaron ryżowy smażony z jajkiem, kiełkami, krewetkami, kawałkami wieprzowiny oraz tofu, podawany z sosem sojowym.

Rojak: oryginalna sałatka owocowa - z pikantnym i zarazem sosem słodko-kwaśnym na bazie suszonych krewetek. Niezwykłe przeżycie kulinarne.

Nasi Ayam: kurczak z ryżem może smakować wyśmienicie. Ryż gotowany w rosole z kurczaka i z przeróżnymi dodatkami. Serwowany z kurczakiem oraz sosem z chili, czosnku, imbiru i soku z limonki.

Asam laksa: zupa niemal narodowa. Ostra i kwaśna o zdecydowanym smaku ryby, gdyż podawana zwykle z makrelą.

Satay: szaszłyk indonezyjski; przyrządzany z marynowanego kurczaka, baraniny albo wołowiny, podawany z pysznym słodkawym sosem arachidowym.

Spróbuj też herbaty masala chai, serwowanej z mlekiem oraz egzotycznymi przyprawami, np. cynamonem, imbirem i kardamonem. Popularnym napojem jest także mango lassi - zmiksowany jogurt z mango).