Ładowanie...
LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER
Ofertę tanich lotów z Warszawy do Melbourne znajdziesz dzięki prostej w obsłudze wyszukiwarce FRU.PL - w jednym miejscu, które zbiera oferty praktycznie wszystkich linii lotniczych na świecie. Daje to możliwość pokazania absolutnie wszystkich lotów do Australii Podróż samolotem do Melbourne trwa co najmniej 43h 15min, a ceny biletów zaczynają się od 3583 zł.
Szansę na tanie bilety do Melbourne zwiększysz, jeśli zaczniesz ich szukać od dwóch do trzech miesięcy przed planowanym wylotem. Poza tym warto sprawdzić loty w innym terminie, co zwykle wpływa na cenę. W razie wątpliwości zadzwoń do nas lub wyślij e-mail, a nasi konsultanci z pewnością odpowiedzą na Twoje pytania. Aby zadzwonić do Centrum Rezerwacji FRU.PL, wybierz numer 22 201 11 99.
Loty na trasie Warszawa-Australia znajdziesz wśród propozycji wielu przewoźników - wybierz spośród nich lot, który Ci pasuje ze względu na cenę biletu, datę planowanej podróży czy miejsce wylotu, a następnie dokonaj rezerwacji biletu do Melbourne na stronie FRU.PL.
Możesz też zmienić swoje założenia i zdecydować się np. na inny termin - lista lotów alternatywnych jest jeszcze dłuższa, a wśród nich znajdziesz interesujące promocje na bilety lotnicze. Możesz zaplanować podróż z innego lotniska, zdecydować się na dodatkową przesiadkę, a ostatecznie zmienić datę wylotu lub miejsce przylotu. Szukaj biletów lotniczych w atrakcyjnej cenie jedynie na FRU.PL.
Międzynarodowy port lotniczy położony jest nieco ponad 20 km od Melbourne. Znane jest też jako Tullamarine Airport - nazwa ta została zaczerpnięta od pobliskiego przedmieścia. Port ten stanowi drugi pod względem wielkości port lotniczy w Australii. Warto dodać, że połączenie lotnicze Melbourne-Sydney jest na czwartym miejscu na liście najbardziej uczęszczanych tras na świecie. Z lotniska sprawnie dojedziesz do centrum.
Samochodem/taksówką: na lotnisku bez kłopotu wypożyczysz samochód, gdyż firm wynajmujących auta jest bardzo dużo. Z kolei parter, przed terminalem międzynarodowym i dwoma krajowymi, to miejsce postoju licencjonowanych taksówek. Do centrum miasta dowiozą Cię w około 30 minut.
Autobusem: do centrum jeżdżą trzy linie lokalnych autobusów - 478 między Moonee Ponds Junction i lotniskiem; 479 między Moonee Ponds a Sunbury przez lotnisko; 500 między stacją kolejową Broadmeadows a uniwersytetem Victoria University w Sunbury.
Skybus: warto zdecydować się na Skybus jadący z lotniska do Melbourne Central Business Distict oraz wybranych hoteli. Kursuje on co 10–15 minut w ciągu dnia, a także co 30-60 minut w nocy. Skybus z centrum na lotnisko odjeżdża ze stacji Southern Cross Station, blisko ulic Little Bourke Street i Spencer Street. Do centrum dojedziesz w ok. 20 minut. Bilet do Melbourne CBD kosztuje 16 AUD, ponadto dostępne są też bilety rodzinne.
Melbourne, stolica stanu Wiktoria, nazywane jest najbardziej europejskim miastem Australii, a także najprzyjemniejszym miastem na świecie. To drugie miano zyskało już cztery razy z rzędu według "The Economist". Podobno nie ma tu wyścigu szczurów, brudu, chaosu i tłoku typowego dla metropolii. Jest za to wiele atrakcji - m.in. dla wielbicieli oferty kulturalnej oraz miłośników sportu. Ponadto liczne atrakcje znajdują się poza centrum - im dalej od wieżowców South Bank, tym lepiej. Poza miastem spacerują kangury, a nawet pingwiny...
Także w Melbourne narodziła się kinematografia Australii, jest to też Miasto Literatury według UNESCO, międzynarodowe centrum malarstwa, miejsce powstania licznych stylów tanecznych - m.in. Melbourne Shuffle i New Vogue, a także miasto rodzinne licznych gwiazd - urodził się tu np. Nick Cave, Kylie Minogue, Gotye, powstał zespół Nickelback czy Dead Can Dance. Zdaje się, że w tym mieście jest po prostu wszystko - znakomita wielokulturowa kuchnia, świetne zespoły muzyczne, największa na całym świecie sieć linii tramwajowych, miła i przyjazna atmosfera, wiele terenów zielonych oraz otwartych przestrzeni. Nie widać biedoty, przestępczość jest na wyjątkowo niskim poziomie, za to standard życia stosunkowo wysoki. W rankingu najprężniejszych ośrodków uniwersyteckich też miasto zajmuje wysokie miejsce. Czyż nie jest to idealne miejsce do życia?
W sercu miasta znajdują się Królewskie Ogrody Botaniczne. Ponadto jeszcze w 1840 roku, czyli przed słynną gorączką złota, odkryto tu złoża złota, które zapewniły Melbourne wstęp do do najbogatszych miast świata. Zachwyca i zadziwia też - coraz rzadziej spotykana w dużych miastach - spokój oraz postawa mieszkańców. Są niemal dostojni, tak spokojni, wyciszeni i otwarci.
Koniecznie też trzeba się udać na Queen Vic Markets - największe na tej półkuli targowisko. Powstało ono co prawda na dawnym cmentarzu, ale obecnie jest niezwykle popularne wśród mieszkańców oraz przyjezdnych. Warto tu nie tylko zrobić zakupy, ale i porozmawiać z handlującymi. Zaopatrzysz się tu w liczne oryginalne produkty - m.in. rekina, upominki, warzywa oraz owoce właściwe dla Australii, owoce morza, rękodzieło, wyroby z kangura itd.
ZOO: w Werribee to ludzie jeżdżą w klatkach na odcinku safari przypominającym miniaturkę Serengeti - żyją tu np. żyrafy oraz nosorożce.
Rowerem przez miasto: mieszkańcy Melbourne głównie jeżdżą po mieście na rowerach, ponadto działa tu wiele wypożyczalni. W 2010 roku uruchomiono nawet pierwszą na świecie sieć stacji rowerowych. Dwuślad można wypożyczyć w punkcie A i wkrótce oddać w punkcie B.
Architektura: Melbourne to także wspaniała architektura - pod tym względem jest ono najciekawszym miastem w całej Australii.
Przylądek Wilsona: część regionu Gippsland, najbardziej dziki, niemal pierwotny teren Wiktorii. Półwysep stanowi Park Narodowy, ale można spacerować licznymi szlakami. Podziwiaj krajobrazy, które zapamiętasz na długo...
Port Campbell to jeden z najpiękniejszych fragmentów wybrzeża Australii. Znajdują się tam słynne, widowiskowe skały Dwunastu Apostołów.
Wielokulturowość: mieszkańcy Australii współżyją w spokoju, zadziwia brak napięć na tle etnicznym, mimo że w stanie Wiktoria usłyszymy aż ponad 120 języków i spotkamy ludzi ponad 200 wyznań.
To właśnie w Melbourne zorganizowano pierwszą olimpiadę na półkuli południowej - Australian Open w 1956 roku. Miasto słynie ponadto z wyścigów Formuły 1 i Melbourne Cup – cieszących się ogromną popularnością wyścigów konnych. Dla mieszkańców to niezwykle ważne wydarzenie, świeto, toteż nie idą wtedy do pracy - podziwiają konie pokonujące dystans na 3200 m. Melbourne Cup organizowany jest od 1861 roku i został uznany za najbardziej prestiżowy wyścig na dystansie 2 mil na całym świecie. Na stadion przybywa aż ponad 110 tysięcy widzów. Ten największy w Australii wyścig konny rozgrywany jest w listopadzie.
Z kolei Grand Prix Australii – wyścig Formuły 1 odbywa się na torze w Albert Park w Melbourne - od 1985 roku zaliczany jest do eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1.
Australian Open także rozgrywa się w Melbourne, na kortach obiektu Melbourne Park, gdzie największe gwiazdy światowego tenisa walczą o ten niezwykle prestiżowy tytuł. Kompleks kortów w Melbourne Park składa się aż z 16 kortów - największy jest kort centralny, Rod Laver Arena, gdzie zgromadzi się aż 15000 miłośników tenisa.
Australia słynie także z produkcji doskonałych win - w centrum Melbourne do zatoki wpada rzeka Yarra, która znacznie przyczyniła się do rozwoju winiarstwa w słynnym regionie Yarra Valley. Warto wybrać się w to miejsce, gdyż są tu produkowane wysoko gatunkowe wina. Trzy winiarnie są szczególnie cenione - Yering Station, Rochford Winery i Domaine Chandon. Oczywiscie w każdej można degustować wyroby, a także podziwiać okoliczne pagórki - to najbardziej malowniczy region w Australii. Mieszkańcy są niezwykle dumni ze swych produkcji, co zresztą pokrywa się z opinią klientów. Wszystkie winiarnie działają pełną parą - dysponują od razu restauracjami, salami degustacyjnymi, sklepami itd.
Winiarnie są tu cudowne, ale skrywają także inne smaki - obok bujnych winorośli rosną tu również barwne rododendrony, truskawki, czereśnie, jagody czy maliny, których często także można kosztować na miejscu - aż do bólu brzucha z przejedzenia.
Czego oprócz biletów lotniczych do Melbourne potrzeba do rozpoczęcia australijskiej podróży? Oczywiście wizy australijskiej. Mamy dobre wieści - można o nią aplikować przez internet, a sama wiza jest bezpłatna. Strona do aplikowania: border.gov.au (ang.).