X
Ładowanie...

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Nowy Jork

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Nowy Jork

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Warszawa Nowy Jork

Przewodnik po lotach Warszawa Nowy Jork

Tanie loty Warszawa Nowy Jork

Jeżeli chodzi o trasy międzykontynentalne, tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku są jednym z najchętniej wybieranych, dzięki stosunkowo niskim cenom i atrakcyjności trasy Warszawa Nowy Jork. To najważniejsze miasto USA, ważniejsze nawet niż Waszyngton. Latają do niego zarówno biznesmeni, turyści, jak i osoby marzące o spełnieniu american dream. Nowy Jork to centrum biznesu, symbol nowoczesności, a także istotne centrum kultury, sztuki, mody i muzyki. Do Nowego Jorku lata wiele linii lotniczych zarówno bezpośrednio z Warszawy, jak i z przesiadkami. Ceny lotów z Warszawy do Nowego Jorku zaczynają się od 1034 zł. Porównaj te ceny z pozostałymi cenami tanich lotów do USA.

Tanie loty Warszawa Nowy Jork - linie lotnicze

Do Nowego Jorku linie lotnicze oferują połączenia z kilku miast Polsce. Tanie loty do USA, odbywają się nie tylko z Warszawy:

Tanie loty Gdańsk Nowy Jork
Tanie loty Kraków Nowy Jork
Tanie loty Katowice Nowy Jork
Tanie loty Lublin Nowy Jork
Tanie loty Poznań Nowy Jork
Tanie loty Rzeszów Nowy Jork
Tanie loty Wrocław Nowy Jork

 

Na trasach między Europą a Stanami Zjednoczonymi nie ma niestety połączeń tanich linii lotniczych, ale za to można upolować całkiem niezłe promocje na tanie bilety lotnicze z Warszawy do Nowego Jorku u zwykłych przewoźników. Miej na uwadze fakt, że lot trwa co najmniej 8 godzin, więc trzeba wybrać linie lotnicze, które zapewnią wygodę w czasie podróży z Warszawy, aż do Nowego Jorku.

Tanie loty Air Canada Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Austrian Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty American Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty British Airways Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Delta Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Emirates Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Ryanair Warszawa Nowy Jork
Tanie loty KLM Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Lufthansa Warszawa Nowy Jork
Tanie loty LOT Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Ukraine Intl Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Brussels Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Aeroflot Warszawa Nowy Jork
Tanie loty TAP (Air Portugal) Warszawa Nowy Jork
Tanie loty United Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty Vueling Airlines Warszawa Nowy Jork
Tanie loty WizzAir Warszawa Nowy Jork

 

Tanie loty Warszawa Nowy Jork - lotniska

Nowy Jork posiada kilka portów lotniczych obsługujących połączenia z każdego zakątka na świecie. Trzy największe lotniska to Kennedy, Newark-Liberty i La Guardia. Najwięcej połączeń z Europy, więc także z Warszawy, obsługuje lotnisko im. Kennedyego, nazywane często po prostu JFK. Przestrzeń powietrzna nad Nowym Jorkiem uznaje się za najbardziej zatłoczoną na świecie.

Lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego znajduje się w Queens i przyjmuje największą liczbę lotów międzynarodowych w USA. Z tego powodu nazywa się je bramą powietrzną do USA. Stanowi główną bazę Jet Blue Airlines i główny węzeł przesiadkowy Delta Airlines czy American Airlines. Rocznie ląduje tu 45 mln pasażerów, co daje mu 12. miejsce na świecie. Lotnisko JFK posiada 8 terminali, a pomiędzy nimi kursuje pociąg Air Train.

Dojazd na lotnisko im. Kennedyego
Trzy trasy lotniskowej kolejki Air Train prowadzą do centrum miasta. W ciągu pół godziny można znaleźć się w metrze, na stacjach na Jamaica Station lub Howard Beach Station. Korzystając z jego sieci, dotrze się z lotniska do każdego miejsca Nowego Jorku w godzinę.

Lotnisko Newark-Liberty to międzynarodowe lotnisko położne 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. Przyjmując około 30 mln pasażerów każdego roku, zajmuje 10. miejsce w USA i 5. pod względem ruchu międzynarodowego. To także drugi co do wielkości amerykański węzeł przewozów cargo. Lotnisko ma trzy terminale, ale większość międzynarodowych połączeń korzysta z Terminala B.

Dojazd na lotnisko Newark-Liberty: lotniskowy pociąg Air Train umożliwia szybki i bezproblemowy transport na Manhattan i do Filadelfii. Jazda trwa godzinę.

Lotnisko La Guardia

Port lotniczy La Guardia to trzecie co do wielkości nowojorskie lotnisko położone blisko Manhattanu. Przyjmuje rocznie ok. 25 mln pasażerów, obsługują głównie ruch krajowy i do Kanady oraz sezonowo do Aruby, na Bahamy i na Bermudy.

Tanie loty Warszawa Nowy Jork - przewodnik

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku

Mimo że Nowy Jork jest o wiele młodszy od większości słynnych miast Europy, to może pochwalić się zabytkami i atrakcjami, które od lat są symbolem miasta i Stanów Zjednoczonych. Wyobrażasz sobie Nowy Jork bez takich miejsc jak Statua Wolności, gigantyczny posąg stojący na wyspie przy ujściu rzeki Hudson. Ten ofiarowany przez Francuzów z okazji setnej rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości posąg dla milionów emigrantów uosabiał i nadal uosabia USA jako kraj bogactwa i wolności, w którym można odmienić swój los. Innym wiekowym kolosem, z którego Nowy Jork jest znany, to Empire State Building. Ten wieżowiec przez wiele lat był najwyższą budowlą na świecie. Na całym świecie rozpoznawalny jest dzięki charakterystycznej masywnej sylwetce z wysoką iglicą, która miała być przystanią dla sterowców. Umieszczony na 110. piętrze taras widokowy umożliwia podziwianie pełnej panoramy Manhattanu.

Każdy miłośnik historii powinien także zajrzeć na giełdę przy Wall Street, gdzie w 1929 r. nastąpił krach, który jednak nie zniszczył american dream. Zwiedzających nieustannie przyciąga również Metropolitan Museum of Art, największe i najstarsze muzeum w Ameryce. Posiada ono unikalną kolekcję dzieł sztuki ze wszystkich epok historii świata. Równie ważnym elementem nowojorskiego krajobrazu pozostaje Most Brookliński, od początku XIX wieku łączący Brooklyn i Manhattan, a spacerowiczom oferujący niesamowity widok na najsłynniejsze dzielnice Nowego Jorku. W Nowym Jorku znajduje się również siedziba ONZ nad rzeką East River na dawnych terenach Johna Rockefellera. Dzięki obecności tej instytucji został podkreślony status tego Nowego Jorku jako stolicy świata.

Tanie loty Warszawa Nowy Jork - historia miasta

Dzieje Nowego Jorku rozpoczynają się od pewnej transakcji dokonanej przez holenderskich kolonizatorów z XVII wieku. Holendrzy kupili od Indian wyspę Manhattan za mniej niż 25 dolarów. Założona przez nich osada Nowy Amsterdam została otoczona ochronnym murem, dlatego biegnąca wzdłuż niego ulica nazywa się Wall Street. Następnym etapem w dziejach miasta jest zdobycie go przez Anglików, którzy nadali mu dzisiejszą nazwę.

Nieco ponad wiek później Nowy Jork stał się pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie władze USA obrały za swoją siedzibę Waszyngton, ale Nowy Jork od samego początku miał większe znaczenie gospodarcze i kulturalne. To tutaj także przybywali imigranci. W połowie XIX wieku 1/4 mieszkańców Nowego Jorku stanowili Irlandczycy, a w kolejnych latach nadeszły fale z Europy Południowej i Wschodniej. Już na przełomie XIX i XX wieku miasto stanowiło wielokulturową mozaikę niespotykaną nigdzie indziej w USA a może i na całym świecie.

Nowy Jork, Statua Wolności

Pod koniec XIX wieku Nowy Jork podzielono na 5 istniejących do dziś dzielnic, z których każda jest tak różna i duża, żę mogłaby być osobnym miastem: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. Tę wielką metropolię od 1904 r. łączy sieć słynnego, nowojorskiego metra. Od początku XX wieku Nowy Jork staje się światowym centrum bankowym finansowym i to właśnie tutaj krachem na giełdzie w 1929 r. rozpoczął się światowy Wielki Kryzys. Innym wydarzeniem historycznym niezwykle wielkiej wagi był zamach terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001 r.

Tanie loty Warszawa Nowy Jork - atrakcje

Na mapie Nowego Jorku atrakcje, ciekawe miejsca i zabytki zachodzą na siebie jedno na drugie. Punktem must-see jest Statua Wolności (choć wejście na nią jest dość karkołomne) i Empire State Building. Wiele przewodników namawia też do odwiedzenia Times Square, głównego placu miasta na skrzyżowaniu 7 Alei i Broadwayu, który słynie z wielości kolorowych neonów i reklam. Każdy zna to miejsce z filmów. Co roku jest to miejsce hucznych obchodów słynnego sylwestra w Nowym Jorku. Każdy słyszał też o położonym w centrum Manhattanu Central Park, dużym i bardzo zadbanym obszarze zieleni. W ciągu dnia spotkasz tu setki osób od bezdomnych do milionerów, od ulicznych artystów po zabieganych urzędników, szukających chwili odpoczynku przy dużej przelewowej kawie.

Nowy Jork z powodu kosmopolitycznej aury stanowi kulturowy tygiel i dom dla awangardowych artystów - od Andyego Warhola przez Franka Sinatrę po Woodyego Allena. W takiej atmosferze nie sposób narzekać na brak imprez. Nowy Jork to także miasto najcenniejszych muzeów, spośród których najbardziej znane to Metropolitan Art Museum, Modern Art Museum i Natural History Museum.

Warto również pamiętać, że Nowy Jork składa się z wielu dzielnic, zasiedlanych najczęściej przez określone grupy etniczne i narodowe: jak Chinatown czy Harlem. Każda z nich posiada swój własny klimat, kuchnię, kluby i zwyczaje. Poruszając się po mieście, zazwyczaj za pomocą metra, możesz odnieść wrażenie, że odbywasz szybką podróż dookoła świata.