gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Nowy Jork

już od 1307 zł
28 lip 04 sie Data wylotu

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Nowy Jork

Bilety lotnicze Warszawa Nowy Jork

Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
23 wrz (nie)
Ryanair
Nowy Jork
08 paź (pon)
Norwegian
Warszawa
23 wrz (nie)
Ryanair
Nowy Jork
15 paź (pon)
Norwegian
Warszawa
23 wrz (nie)
Ryanair
Nowy Jork
24 wrz (pon)
Norwegian
Warszawa
23 wrz (nie)
Ryanair
Nowy Jork
25 wrz (wto)
Norwegian
Warszawa
21 wrz (pią)
Ryanair
Nowy Jork
08 paź (pon)
Norwegian
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Warszawa Nowy Jork

Przewodnik po lotach Warszawa Nowy Jork

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku

Jeżeli chodzi o trasy międzykontynentalne, loty z Warszawy do Nowego Jorku są jednym z najchętniej wybierajnych, dzięki stosunkowo niskim cenom i atrakcyjności Nowego Jorku. To najważniejsze miasto USA, ważniejsze nawet niż Waszyngton. Latają do niego zarówno biznesmeni, turyści jak i osoby marzące o spełnieniu american dream. Nowy Jork to centrum biznesu, symbol nowoczesności, a także istotne centrum kultury, sztuki, mody i muzyki. Do Nowego Jorku lata wiele linii lotniczych zarówno bezpośrednio z Warszawy jak i z przesiadkami. Ceny lotów z Warszawy do Nowego Jorku zaczynają się od 1406 zł. Porównaj te ceny z pozostałymi lotami do USA.

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku - linie lotnicze

Do Nowego Jorku linie lotnicze oferują połączenia z kilku miast Polsce, nie tylko z Warszawy:

Na traksach między Europą a Stanami Zjednoczonymi nie ma niestety połączeń tanich linii lotniczych, ale za to można za to upolować całkiem niezłe promocje z Warszawy do Nowego Jorku u zwykłych przewoźników. Miej na uwadze fakt, że lot trwa conajmniej 37h 55min, więc trzeba wybrać linie lotnicze, które zapewnią wygodę w czasie podróży z Warszawy aż do Nowego Jorku.

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku - lotniska

Nowy Jork posiada kilka portów lotniczych obsługujących połączenia z każdego zakątka na świecie. Trzy największe lotniska to Kennedy, Newark-Liberty i La Guardia. Najwięcej połączeń z Europy, więc także z Warszawy, obsługuje lotnisko im. Kennedyego, nazywane czesto po prostu JFK. Przestrzeń powietrzna nad Nowym Jorkiem uznaje się za najbardziej zatłoczoną na świecie.

Lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego znajduje się w Queens i przyjmuje największą liczbę lotów międzynarodowych w USA. Z tego powodu nazywa się je bramą powietrzną do USA. Stanowi główną bazę Jet Blue Airlines i główny węzeł przesiadkowy Delta Airlines czy American Airlines. Rocznie ląduje tu 45 mln pasażerów, co daje mu 12. miejsce na świecie. Lotnisko JFK posiada 8 terminali, a pomiędzy nimi kursuje pociąg Air Train.

Dojazd na lotnisko im. Kennedyego
Trzy trasy lotniskowej kolejki Air Train prowadzą do centrum miasta. W ciągu pół godziny można znaleźć się w metrze, na stacjach na Jamaica Station lub Howard Beach Station. Korzystając z jego sieci, dotrze się z lotniska do każdego miejsca Nowego Jorku w godzinę.

Lotnisko Newark-Liberty to międzynarodowe lotnisko położne 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. Przyjmując około 30 mln pasażerów każdrgo roku, zajmuje 10. miejsce w USA i 5. pod względem ruchu międzynarodowego. To także drugi co do wielkości amerykański węzeł przewozów cargo. Lotnisko ma trzy terminale, ale większość międzynarodowych połączeń korzysta z Terminala B.

Dojazd na lotnisko Newark-Liberty: lotniskowy pociąg Air Train umożliwia szybki i bezproblemowy transport na Manhattan i do Filadelfii. Jazda trwa godzinę.

Lotnisko La Guardia

Port lotniczy La Guardia to trzecie co do wielkości nowojorskie lotnisko położone blisko Manhattanu. Przyjmuje rocznie ok. 25mln pasażerów, obsługują głównie ruch krajowy i do Kanady oraz sezonowo do Aruby, na Bahamy i na Bermudy.

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku - przewodnik

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku

Mimo że Nowy Jork jest o wiele młodszy od większości słynnych miast Europy, to może pochwalić się zabytkami i atrakcjami, które od lat są symbolem miasta i Stanów Zjednoczonych. Wyobrażasz sobie Nowy Jork bez takich miejsc jak Statua Wolności, gigantyczny posąg stojący na wyspie przy ujściu rzeki Hudson. Ten ofiarowany przez Francuzów z okazji setnej rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości posąg dla milionów emigrantów uosabiał i nadal uosabia USA jako kraj bogactwa i wolności, w którym można odmienić swój los. Innym wiekowym kolosem z którego Nowy Jork jest znany, to Empire State Building. Ten wieżowiec przez wiele lat był najwyższą budowlą na świecie. Na całym świecie rozpoznawalny jest dzięki charakterystycznej masywnej sylwetce z wysoką iglicą, która miała być przystanią dla sterowców. Umieszczony na 110. piętrze taras widokowy umożliwia podziwianie pełnej panoramy Manhattanu.

Każdy miłośnik historii powinien także zajrzeć na giełdę przy Wall Street, gdzie w 1929 r. nastąpił krach, który jednak nie zniszczył american dream. Zwiedzających nieustannie przyciąga również Metropolitan Museum of Art, największe i najstarsze muzeum w Ameryce. Posiada ono unikalną kolekcję dzieł sztuki ze wszystkich epok historii świata. Równie ważnym elementem nowojorskiego krajobrazu pozostaje Most Brookliński, od początku XIX wieku łączący Brooklyn i Manhattan, a spacerowiczom oferujący niasamowity widok na najsłynniejsze dzielnice Nowego Jorku. W Nowym Jorku znajduje się również siedziba ONZ nad rzeką East River na dawnych terenach Johna Rockefellera. Dzięki obecności tej instytucji został podkreślony status tego Nowego Jorku jako stolicy świata.

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku - historia Nowego Jorku

Dzieje Nowego Jorku rozpoczynają się od pewnej transakcji dokonanej przez holenderskich kolonizatorów z XVII wieku. Holendrzy kupili od Indian wyspę Manhattan za za mniej niż 25 dolarów. Założona przez nich osada Nowy Amsterdam została otoczona ochronnym murem, dlatego biegnąca wzdłuż niego ulica nazywa sięWall Street. Następnym etapem w dziejach miasta jest zdobycie go przez Anglików, którzy nadali mu dzisieją nazwę.

Nieco ponad wiek później Nowy Jork stał się pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie władze USA obrały za swoją siedzibę Waszyngton, ale Nowy Jork od samego początku miał większe znaczenie gospodarcze i kulturalne. To tutaj także przybywali imigranci . W połowie XIX wieku 1/4 mieszkańców Nowego Jorku stanowili Irlandczycy, a w kolejnych latach nadeszły fale z Europy Południowej i Wschodniej. Już na przełomie XIX i XX wieku miasto stanowiło wielokulturową mozaikę niespotykaną nigdzie indziej w USA a może i na całym świecie.

Nowy Jork, Statua Wolności

Pod koniec XIX wieku Nowy Jork podzielono na 5 istniejących do dziś dzielnic, z których każda jest tak różna i duża, żę mogłaby być osobnum miastem: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. Tę wielką metropolię od 1904 r. łączy sieć słynnego, nowojorskiego metra. Od początku XX wieku Nowy Jork staje się światowym centrum bankowym finansowym i to właśnie tutaj krachem na giełdzie w 1929 r. rozpoczął się światowy Wielki Kryzys. Innym wydarzeniem historycznym niezwykle wielkiej wagi był zamach terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001r.

Tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku - atrakcje

Na mapie Nowego Jorku atrakcje, ciekawe miejsca i zabytki zachodzą na siebie jedno na drugie. Punktem must-see jest Statua Wolności (choć wejście na nią jest dość karkołomne) i Empire State Building. Wiele przewodników namawia też do odwiedzenia Times Square, głównego placu miasta na skrzyżowaniu 7 Alei i Broadwayu, który słynie z wielości kolorowych neonów i reklam. Każdy zna to miejsce z filmów. Co roku jest to miejsce hucznych obchodów słynnego sylwestra w Nowym Jorku. Każdy słyszał też o połażonym w centrum Manhattanu Central Park, dużym i bardzo zadbanym obszarze zieleni. W ciągu dnia spotkasz tu setki osób od bezdomnych do milionerów, od ulicznych artystów po zabieganych urzędników, szukających chwili odpoczynku przy dużej przelewowej kawie.

Nowy Jork z powody kosmopolitycznej aury stanowi kulturowy tygiel i dom dla awangardowych artystów - od Andyego Warhola przez Franka Sinatrę po Woodyego Allena. W takiej atmosferze nie sposób narzekać na brak imprez. Nowy Jork to także miasto najcenniejszych muzeów, spośród których najbardziej znane to Metropolitan Art Museum, Modern Art Museum i Natural History Museum.

Warto również pamiętać, że Nowy Jork składa się z wielu dzielnic, zasiedlanych najczęściej przez określone grupy etniczne i narodowe: jak Chinatown czy Harlem. Każda z nich posiada swój własny klimat, kuchnię, kluby i zwyczaje. Poruszając się po mieście, zazwyczaj za pomocą metra, możesz odnieść wrażenie, że odbywasz szybką podóż dookoła świata.