X
Ładowanie...

Tanie loty Warszawa Pekin

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty

Warszawa Pekin

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Warszawa Pekin

Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Pekin

Przewodnik po lotach Pekin

Tanie loty do Pekinu

Tanie loty z Warszawy do Pekinu - jak znaleźć?

Szeroką ofertę tanich lotów z Warszawy do Pekinu znajdziesz na stronie FRU.PL, która umożliwia rezerwację w ponad 500 liniach lotniczych kursujących po całym świecie - także za Wielki Mur Chiński. Masz do wyboru wszystkie rodzaje lotów: bezpośrednie, przesiadkowe (zazwyczaj tańsze), składane (powrót z innym przewoźnikiem), Smart Connection (oszczędność do 60-70%) a nawet loty czarterowe. Skorzystaj z najlepszych promocji i zwiedzaj Chiny bez zbędnych kosztów. Podróż samolotem do Pekinu potrwa co najmniej 13h 35min. Z kolei ceny biletów Warszawa-Pekin zaczynają się już od 1668 zł.

Swoje szanse na znalezienie tanich biletów do Pekinu zwiększysz, jeśli zaplanujesz swoją podróż wcześniej - około dwóch lub trzech miesięcy przed terminem wylotu. Polecamy też sprawdzić loty w inne dni, bo może się okazać, że przekładając lot o kilka dni zaoszczędzić kilkaset złotych. Jeśli masz wątpliwości lub pytania, zadzwoń lub wyślij e-mail do konsultantów FRU.PL, a na pewno Ci pomogą - chętnie dzielą się zdobytą wiedzą i odpowiadają pytania dotyczące podróży.

Tanie loty z Warszawy do Pekinu – linie lotnicze

Zarezerwuj tanie bilety na lot na trasie Warszawa-Pekin - wśród licznych propozycji poszczególnych przewoźników na pewno znajdziesz połączenie odpowiednie ze względu na cenę biletu, miejsce oraz datę wylotu, a następnie dokonaj rezerwacji na stronie FRU.PL.

Na trasie Warszawa-Pekin loty oferują następujące linie:

Tanie loty z Warszawy do Pekin – inne opcje

Jeśli jednak nie znajdziesz oferty dogodnej dla siebie, możesz spróbować znaleźć propozycję alternatywną - zmień założenia. Sprawdź terminy planowanych wylotów na inny miesiąc, zmień lotnisko, a ostatecznie także miejsce podróży - zobacz promocyjne bilety lotnicze do Pekinu jedynie na FRU.PL. Możesz porównać wszystkie oferty tanich lotów do Chin.

Do Pekinu polecisz też z:

Z Warszawy możesz wybrać się niemal w dowolne miejsce:

Tanie loty z Warszawy do Pekinu – lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy położony jest nieco ok. 30 km od centrum Pekinu. W ciągu ostatniej dekady został jednym z najbardziej ruchliwych spośród lotnisk, a ponadto jest jednym z największych na świecie. Na lotnisku można bezpłatnie korzystać z autobusów. Z kolei z lotniska sprawnie dojedziesz do centrum.

Airport Express: Airport Express kursuje z terminali 2 i 3 do centrum. Przejazd trwa około 16-20 minut, a kosztuje 25 CNY.

Autobusem: z lotniskiem są skomunikowane autobusy Airport Shuttle (linie od 1 do 9), sprawnie dojedziesz też na dworzec w Pekinie.

Taksówką: przed terminalami portu lotniczego znajdują się licencjonowane taksówki. Kurs może kosztować od 100 do 200 CNY, zależnie od odległości. Po stronie pasażerów są też wszystkie opłaty za przejazd drogami płatnymi.

Tanie loty z Warszawy do Pekinu – Zakazane Miasto

Gugong, czyli Zakazane miasto: bezsprzecznie jest to największa atrakcja Pekinu, dla której turyści przybywają tu niezwykle tłumnie. Chińczycy wierzyli, że w Zakazanym Mieście znajduje się środek wszechświata. To zdecydowanie obowiązkowy punkt dla zwiedzających - każdego dnia przybywa tu ok. 60 tysięcy podróżnych! Zachwyci Cię kompleks pałacowy oraz rozwiązania architektoniczne Zakazanego Miasta, gdyż wzbudzają szacunek potęgą i pięknem, ale równie interesującą historią. Nie zdziwi Cię, że Gugong został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jeszcze w 1987 roku.

Zakazane Miasto powstało na polecenie cesarza Yongle, który uznał, że przeniesie stolicę z Nankinu do Pekinu. Od tej pory prawie przez aż 500 lat Gugong stanowił ośrodek władzy kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Quing. Podziwiaj tu aż ok. 980 budynków. Co więcej, Zakazane Miasto zajmuje powierzchnię 72 hektarów - większą niż Manhattan.

Naprzeciw Bramy Niebiańskiego Spokoju, prowadzącej do Zakazanego Miasta, znajduje się Hala Najwyższej Harmonii, gdzie organizowano uroczystości koronacyjne. Po jej obu stronach stoją zaś pawilony Czunghotien i Paohotien - tu cesarz przygotowywał się do uroczystości, druga zaś była miejscem audiencji.

Za Bramą Niebiańskiej Czystości ujrzysz kompleks pałaców cesarskich - Pałac Niebiańskiej Czystości, Pałac Ziemskiego Spokoju oraz Salę Jedności. W bocznych pałacach mieszczą się muzea - Muzeum Sztuki, Muzeum Ceramiki i Skarbiec Cesarski. Udaj się również do ogrodu cesarskiego, najbardziej typowego ogrodu chińskich cesarzy. Poza bogatą roślinnością ujrzysz ogromne głazy sprowadzone z Wuxi oraz oczka wodne.

Obecnie - z powodu 600. rocznicy ustanowienia Pekinu stolicą Państwa Środka przypadającej na 2020 rok - zatwierdzono plany rewitalizacji Zakazanego Miasta oraz badania archeologiczne na tym obszarze. Dzięki temu ta perła architektury zostanie poznana jeszcze lepiej.

Tanie loty z Warszawy do Pekinu – inne atrakcje

Wielki Mur Chiński

Wybierz lot do Pekinu, stolicy Chińskiej Republiki Ludowej i jednego z największych miast świata. Pekin nazywany jest także miastem olimpiady oraz miastem zakazanym, a mimo to - a może właśnie dlatego? - przyciąga licznych turystów i podróżnych niczym zakazany owoc. Sprawdź, dlaczego. Ujrzysz tu liczne atrakcje, spróbujesz egzotycznej kuchni, poznasz odmienne obyczaje i zamieszkasz w serce egzotyki.

Pekin pod względem liczby ludności mieści się na drugim miejscu w Chińskiej Republice Ludowej. Nazwa Pekin znaczy dosłownie 'Północna Stolica' znajdująca się w Chinach, kraju o wyjątkowej kulturze, gdzie jednak przeszłość jest bardzo pielęgnowana. Tu wynaleziono papier, porcelanę, a nawet proch. Obecnie państwo słynie z dynamicznej gospodarki oraz ogromnymi budowlami. Poniżej znajdziesz przykładowe atrakcje, ale ich lista jest dużo dłuższa...

Plac Tienanmen - Plac Niebiańskiego Spokoju : w centrum Pekinu położony jest plac Tienanmen - plac Niebiańskiego Spokoju, jeden z największych placów na całym świecie. Niegdyś pełnił on funkcję miejsca wystąpień państwowych, jest więc niemym świadkiem najważniejsych wydarzeń historycznych Chin.

Muzeum Historii Chin : Pekin słynie także jako centrum naukowe i kulturalne. W Muzeum Historii Chin mieści się m.in. biblioteka narodowa, gdzie znajduje się aż 11 milionów książek. Pekin to także najlepsza uczelnia – Uniwersytet Pekiński.

Mauzoleum Mao Tse-tunga: wzniesiono je w 1976 roku, tuż po jego śmierci. Przed mauzoleum wzniesiono Pomnik Bohaterów Ludowych z zabytkowymi płaskorzeźbami.

Brama Niebiańskiego Spokoju: znajdująca się także na placu brama prowadzi prosto do Zakazanego Miasta.

Symetryczna zabudowa: zobacz najważniejsze zabytki Pekinu - m.in. świątynię Konfucjusza, wieżę Dzwonów i Bębnów. Warto podziwiać miasto, podróżując na rowerze, tym bardziej że działa tu wiele wypożyczalni. Można wypożyczyć rower w punkcie A, a zwrócić go w punkcie B.

Tianatan - Świątynia Niebios: główny symbol miasta, którego budowę rozpoczęto jeszcze w 1506 roku. Do 1911 roku głównie służyła cesarzom, Synom Nieba, jako miejsce składania ofiar Niebu. Świątynia liczy aż 30 metry średnicy i tyle samo wysokości. Znajduje się ona w sercu Zakazanego Miasta, a tuż obok niej będziesz podziwiać Ołtarz Nieba, Tian Tan.

Centralny punkt stanowi Pawilon Modłów o Pomyślne Plony. Architektura przedstawia koło oraz kwadrat, a także barwy żółta (ziemi) oraz niebieska (nieba), symbolizując połączenie nieba oraz ziemi.

Dixia Cheng: pod koniec lat 60. Chiny rozpoczęły budowę katakumb, alternatywnego miasta podziemnego, co spowodowane było konfliktem ze Związkiem Radzieckim. O planach tych nie informowano - aż do lat 80. Podziemne przejścia liczą aż 4 tys. km, a ich budową zajęła się większość społeczeństwa. Trzeba dodać, że i tak nie byłyby one w stanie zapewnić Chińczykom przeżycia w trakcie wybuchu wojny atomowej. Bezpieczne schrony powstały jedynie dla najważniejszych członków Komunistycznej Partii Chin. Przez wiele lat podziemie było udostępnione dla zwiedzających.

Wielki Mur Chiński: do tego symbolu Chin będziesz miał z Pekinu bardzo blisko. Wycieczki oferują lokalne biura podróży - imponująca budowla jest zdominowana przez turystów.

Tanie loty z Warszawy do Pekinu - kuchnia chińska

Do Pekinu warto przybyć także dla doznań kulinarnych - dla amatorów chińszczyzny będzie to raj kulinarny. Liczne lokale serwują pyszne dania, ale warto zjeść przekąski także od ulicznych sprzedawców - wybierz się na największe specjały poszczególnych prowincji. Odmian kuchni Chin jest bardzo wiele - każda zachwyci Cię smakiem, aromatem i sposobem przyprawienia. Regionalne potrawy zależą też od talentu kucharza, gdyż odmian kuchni jest w Chinach tak wiele, że nie sposób poznać ich wszystkich. Dla pobudzenia apetytu zachęcamy do spróbowania m.in. poniżej wymienionych potraw.

Kuchnię pekińską charakteryzuje wiele typów dań, np. słynna kaczka po pekińsku, kluski z sosami, pierogi jiaozi, raki. Pekińska kuchnia wyróżnia się technikom gotowania oraz składnikami. Jako bazę serwuje się mączne przetwory - produkowane z pszenicy, ale i sorgo czy prosa. Dania południowe zaś opierają się na ryżu - z warzywami, mięsem i rozmaitymi sosami. Nie tyle dodatkiem, co elementem potraw są także przyprawy, sfermentowane tofu oraz wspomniane sosy - np. sojowy czy z tahini (sezamowy). Do potraw serwuje się zwykle także bułeczki gotowane na parze (man tou) lub makaron. Pekińską specjalność stanowią także pierożki z farszem mięsno-warzywnym.

Udaj się także na lokalny stragan, bazar lub do maleńkiej budki przy ulicy, gdzie spróbujesz rozmaitych przekąsek - głównie dla odważnych i ciekawych. Skuś się tu na danie Zhajiangmian, czyli grubo krojony makaron z mąki pszennej polewany gęstym sosem na bazie wieprzowiny oraz sfermentowanej pasty sojowej. Godne uwagi przekąski oferowane na ulicy to m.in. smażone larwy czy skorpiony, bułki na parze.